Raashtram PBF
Rośliny Trujące Q163nkp
Raashtram PBF
Rośliny Trujące Q163nkp
Witaj mój Panie
Jeśli tylko zapragniesz, świat Raashtram stoi przed Tobą otworem. Może zechcesz zostać mym Władcą? Nie obawiaj się, jeśli władza to nie to czego szukasz, to możesz przewodzić szlacheckiej rodzinie, prowadzić lokalny biznes, albo może... poszukasz miłości? Jeśli to za mało to mój brat próbuje imponować kobietom swymi wyczynami i przygodami, więc możesz jego wysłuchać.
Och... wybacz o Pani
Twa uroda onieśmiela nawet tak dzielnego rycerza, jak ja. Chcesz posłuchać o mych wyczynach? A może sama poszukujesz przygody? Moja siostra opowiada o spokojnym życiu poświęconym rodzinie i pracy, ale dla mnie życie to przygody! Odkrywanie nowych stworzeń, badanie każdego zakamarka Raashtram i świata poza nim! Walka z piratami, potworami i innymi stworami, które zagrażają tym ziemiom! Nie zwlekajmy dłużej, znalazłem już idealne miejsce na naszą wspólną przygodę.
 

Share

Rośliny Trujące

Raashtram
RaashtramDusza Świata Raashtram
Liczba postów : 1658
PisanieTemat: Rośliny Trujące  Rośliny Trujące Empty31.01.19 16:11

Występowanie: przydroża oraz pustkowia, rośnie wyłącznie na niezamieszkanych terenach.
Zastosowanie: wszystkie części rośliny są silnie trujące; objawami zatrucia są mocne halucynacje oraz nadpobudliwość ruchowa, dlatego dobrze przygotowany ekstrakt z lulka często stosowany jest jako narkotyk oraz środek znieczulający.
Inne: brudnożółte kwiaty z fioletowymi żyłkami.
Lulek Czarny


Występowanie: góry, pogórza, obrzeża lasów i wydm.
Zastosowanie: jedna z najbardziej toksycznych roślin, której sam zapach może wprowadzić w śpiączkę - wyśmienici alchemicy są w stanie wykonać z niej truciznę, której jedna kropla potrafi zabić; pogłoski krążące wśród ludzi głoszą, że tojad jest jednym ze składników legendarnego eliksiru miłosnego, jednak czy to prawda?
Inne: fioletowe, piękne kwiaty o rozkosznym zapachu.
Tojad Mocny


Występowanie: wyłącznie w lasach.
Zastosowanie: sok z owoców kolcowoju szkarłatnego jest wyjątkowo trujący przy samym dotyku, może powodować nawet drgawki i śpiączkę, jednak po gotowaniu od wschodu do zachodu słońca i ani minuty dłużej kolcowój leczy z każdej niemal choroby oraz natychmiast obniża gorączkę.
Inne: czerwone, delikatne jagody, które łatwo uszkodzić przy zbiorach.
Kolcowój Szkarłatny


Występowanie: obrzeża lasów, pobliża mórz i jezior.
Zastosowanie: zwany inaczej pięknym samobójcą, jest to roślina niezwykle popularna u tych, którzy postanowili odebrać sobie życie; wystarczy zjeść biały, niezwykle słodki korzeń, a zapewni on bezbolesną śmierć w ułamku sekundy; pozostała część rośliny powoduje wyłącznie wysoką gorączkę oraz nieznośne bóle brzucha.
Inne: wysoki nawet na dwa metry, ma białe baldachy kwiatów.
Szczwół Plamisty



Główny Twórca Zielnika: Magnus De Mertio

Rośliny Trujące

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry
Strona 1 z 1

Similar topics

-
» Rośliny Lecznicze
» Rośliny Dziwne i Tajemnicze
» Atlas Roślin i Zasady Badania rośliny

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Raashtram PBF :: Organizacja :: Spisy i księgi :: Zielnik-

Forum Raashtram nazwę ma ku czci Flamberga,
jest jednak autorskim dziełem twórców forum.
Zawartość Raashtram należy do twórców i graczy,
z kolei większość grafik, kodów itp. nie jest naszego autorstwa.