Raashtram PBF
Rośliny Lecznicze Q163nkp
Raashtram PBF
Rośliny Lecznicze Q163nkp
Witaj mój Panie
Jeśli tylko zapragniesz, świat Raashtram stoi przed Tobą otworem. Może zechcesz zostać mym Władcą? Nie obawiaj się, jeśli władza to nie to czego szukasz, to możesz przewodzić szlacheckiej rodzinie, prowadzić lokalny biznes, albo może... poszukasz miłości? Jeśli to za mało to mój brat próbuje imponować kobietom swymi wyczynami i przygodami, więc możesz jego wysłuchać.
Och... wybacz o Pani
Twa uroda onieśmiela nawet tak dzielnego rycerza, jak ja. Chcesz posłuchać o mych wyczynach? A może sama poszukujesz przygody? Moja siostra opowiada o spokojnym życiu poświęconym rodzinie i pracy, ale dla mnie życie to przygody! Odkrywanie nowych stworzeń, badanie każdego zakamarka Raashtram i świata poza nim! Walka z piratami, potworami i innymi stworami, które zagrażają tym ziemiom! Nie zwlekajmy dłużej, znalazłem już idealne miejsce na naszą wspólną przygodę.
 

Share

Rośliny Lecznicze

Raashtram
RaashtramDusza Świata Raashtram
Liczba postów : 1658
PisanieTemat: Rośliny Lecznicze  Rośliny Lecznicze Empty31.01.19 16:09

Występowanie: pospolita, występuje głównie na terenach leśnych i górskich.
Zastosowanie: słaba roślina lecznicza; olejek wytworzony z jej kwiatu działa przeciwzapalnie, a także likwiduje bóle brzucha. Ma działanie przeciwalergiczne. Wcieranie olejku w skórę pozwala pozbyć się zaczerwienień, opuchlizn oraz stanów zapalnych.
Inne: silnie pachnąca, kwiaty zebrane w koszyczek, rośnie do 60 cm wysokości.
Rumianek Pospolity


Występowanie: występuje wyłącznie w podszyciach gęstych lasów
Zastosowanie: roślina o mocnym działaniu odkażającym, eliksir wykonany z piołunu dezynfekuje wszystkie rany i umożliwia szybsze ich gojenie
Inne: mocno rozkrzewione kępy, popielate liście o srebrnym owłosieniu, drobne, żółte kwiaty.
Piołun


Występowanie: zielone: bardzo pospolite, występują praktycznie wszędzie; fioletowe: występują w trudno dostępnych miejscach, które nie są narażone na promienie słoneczne.
Zastosowanie: liście babki przyłożone do ran otwartych łagodzą ból i przyśpieszają gojenie; rzadsza, ciemnofioletowa odmiana ma w sobie sok, który mniejsze zranienia leczy w mgnieniu oka.
Inne: występuje w dwóch odmianach; pojedyncze, lekko owłosione liście.
Babka Zwyczajna


Występowanie: brzegi wód, mokre łąki, wilgotne lasy i zbocza.
Zastosowanie: lek na bezsenność; korzeń i kłącze mają silne działanie uspokajające, w połączeniu z alkoholem i paroma innymi składnikami tworzy silnie usypiającą miksturę, która jest w stanie dorosłą oraz silną osobę wprowadzić w stan letargu; kwiaty są składnikami wielu perfum.
Inne: drobne, jasnoróżowe lub białe kwiaty.
Kozłek Lekarski


Występowanie: łąki i podmokłe polany, stoki wysokich gór oraz półki skalne.
Zastosowanie: działanie przeciwkrwotoczne i zasklepiające rany, jest składnikiem przeciwbólowego eliksiru; roztworem z tego kwiatu można też płukać gardło i leczyć infekcje.
Inne: kwiaty przypominające różowy kłos, ostro zakończone liście, które mogą pokaleczyć podczas zbiorów.
Rdest Wężownik


Występowanie: tereny zaciemnione i wilgotne.
Zastosowanie: działanie uspokajające i usprawniające pracę jelit, służy również do inhalacji i produkcji perfum. Jest składnikiem większości znanych eliksirów.
Inne: ciemnozielone liście ozdobione z obu stron żółtawymi plamami.
Mięta Pieprzowa



Główny Twórca Zielnika: Magnus De Mertio

Rośliny Lecznicze

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry
Strona 1 z 1

Similar topics

-
» Rośliny Trujące
» Rośliny Dziwne i Tajemnicze
» Atlas Roślin i Zasady Badania rośliny

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Raashtram PBF :: Organizacja :: Spisy i księgi :: Zielnik-

Forum Raashtram nazwę ma ku czci Flamberga,
jest jednak autorskim dziełem twórców forum.
Zawartość Raashtram należy do twórców i graczy,
z kolei większość grafik, kodów itp. nie jest naszego autorstwa.