Raashtram PBF
kroniki - Kroniki Alchemiczne Q163nkp
Raashtram PBF
kroniki - Kroniki Alchemiczne Q163nkp
Witaj mój Panie
Jeśli tylko zapragniesz, świat Raashtram stoi przed Tobą otworem. Może zechcesz zostać mym Władcą? Nie obawiaj się, jeśli władza to nie to czego szukasz, to możesz przewodzić szlacheckiej rodzinie, prowadzić lokalny biznes, albo może... poszukasz miłości? Jeśli to za mało to mój brat próbuje imponować kobietom swymi wyczynami i przygodami, więc możesz jego wysłuchać.
Och... wybacz o Pani
Twa uroda onieśmiela nawet tak dzielnego rycerza, jak ja. Chcesz posłuchać o mych wyczynach? A może sama poszukujesz przygody? Moja siostra opowiada o spokojnym życiu poświęconym rodzinie i pracy, ale dla mnie życie to przygody! Odkrywanie nowych stworzeń, badanie każdego zakamarka Raashtram i świata poza nim! Walka z piratami, potworami i innymi stworami, które zagrażają tym ziemiom! Nie zwlekajmy dłużej, znalazłem już idealne miejsce na naszą wspólną przygodę.
 

Share

Kroniki Alchemiczne

Raashtram
RaashtramDusza Świata Raashtram
Liczba postów : 1658
PisanieTemat: Kroniki Alchemiczne  kroniki - Kroniki Alchemiczne Empty23.03.15 23:21

Kroniki Alchemiczne

Każdy Naukowiec i Alchemik może czasem odkryć na fabule nowy przepis lub nawet stworzyć nową miksturę. Często jest też tak, że MG po prostu mówi, że takowe odkryliście i sami musieliście je stworzyć.

Wasze twory skończą później w "almanachu". Jednak wpierw zamieszczacie te projekty tutaj, korzystając z kodu...



Kod:
[u]TU NAZWA ELIKSIRU[/u]
[b]Składniki[/b]: ...
[b]Kryształ:[/b] ...
[b]Przygotowanie:[/b] ...
[b]Działanie:[/b] ...
[b]Inne:[/b] ...

Podaj też link do tematu, w którym odkryto miksturę.


Ostatnio zmieniony przez Raashtram dnia 03.02.19 22:30, w całości zmieniany 2 razy
Magnus De Mertio
Magnus De MertioWidmo
Liczba postów : 148
PisanieTemat: Re: Kroniki Alchemiczne  kroniki - Kroniki Alchemiczne Empty20.04.15 12:23

PERFUM OTĘPIAJĄCY UMYSŁ
Składniki: Lulek czarny, Mięta pieprzowa, Kozłek lekarski, Jaskółcze ziele, spirytus
Kryształ: Ciemności
Przygotowanie: Zmielić lulek czarny z jaskółczym zielem i gotować na pełnym ogniu pełną godzinę. Dokładnie wysuszone liście mięty pieprzowej i kozłka lekarskiego zalać wrzątkiem i odstawić na trzydzieści minut. Natomiast w dokładnie wybrane płatki z kozła lekarskiego również gotować przez godzinę, tylko że w alkoholu. Następnie do trzeciego wywaru dodać pierwszą mieszankę i powoli dusić przez 3 kwadranse. Na koniec przecedzić i odfiltrować oba wywary, a następnie zmieszać je oraz zostawić na 12 godzin w ciemności.
Działanie: Swym zapachem na 3 posty otępia umysł (jak duża dawka GHB)
Inne: Na delikatny ziołowy zapach.
Shinera Kahrastae
Shinera KahrastaeLykantropka
Liczba postów : 773
PisanieTemat: Re: Kroniki Alchemiczne  kroniki - Kroniki Alchemiczne Empty20.04.15 12:35

Przyjmuję propozycję mikstury stworzoną przy zapisie postaci. Dodaję do Alchemii.
Etain WillowTree
Etain WillowTreeChimera
Liczba postów : 48
PisanieTemat: Re: Kroniki Alchemiczne  kroniki - Kroniki Alchemiczne Empty27.11.15 13:30

BALSAM NA SŁOŃCE
Składniki: Rumianek pospolity, jaskółcze ziele, mięta pieprzowa, alkohol, ocet, baza tłuszczowa (lanolina i wosk pszczeli)
Kryształ: Ciemności
Przygotowanie: : Rozdrobnić w moździerzu rumianek pospolity tak, by zaczął on wypuszczać swoje olejki aromatyczne. Umieścić go w dużej fiolce i zalać do połowy alkoholem. Zakorkować i wstrząsać do zmieszania składników. Odstawić w chłodne, suche, ciemne miejsce, codziennie mieszając. Po 30 dniach bardzo dokładnie odcedzić miksturę tak, by nie powstały żadne osady.
Dokładnie oczyścić i obrać ze skórki korzeń jaskółczego ziela. Rozdrobnić w moździerzu z dodatkiem świeżych liści mięty pieprzowej. Zalać odrobiną octu i wody, macerować przez kilka godzin. Odcedzić, połączyć z wyciągiem z rumianku i na gorąco rozrobić z lanoliną. Dodać przetopiony w łaźni wodnej wosk pszczeli i kryształ ciemności. Po połączeniu wszystkich składników i bardzo dokładnym zmieszaniu, odstawić maść w chłodne miejsce na około tydzień.
Działanie: : po wsmarowaniu w skórę tworzy na niej warstwę ochronną  i odbija promienie słońca, ochraniają przed poważnym poparzeniem
Inne: potrzebny wielu rasom, które źle znoszą mocne słońce w Asgardzie, np. Ventrue, ma delikatny zapach rumianku i mięty


Wzorowane na prawdziwym procesie tworzenia wyciągu i maści, jest realizm Wink
Shinera Kahrastae
Shinera KahrastaeLykantropka
Liczba postów : 773
PisanieTemat: Re: Kroniki Alchemiczne  kroniki - Kroniki Alchemiczne Empty07.12.16 11:50

Przyjmuję propozycję mikstury stworzoną na fabule w pracowni postaci. Dodaję do Alchemii.
Sponsored content
PisanieTemat: Re: Kroniki Alchemiczne  kroniki - Kroniki Alchemiczne Empty

Kroniki Alchemiczne

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry
Strona 1 z 1

Similar topics

-
» Kroniki Bestiariusza
» Kroniki Zielnika
» Kroniki Fabularne
» Kroniki Medyczne
» Aeris - Kroniki Elrilminya'giliath

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Raashtram PBF :: Organizacja :: Strefa graczy :: Odkrycia-

Forum Raashtram nazwę ma ku czci Flamberga,
jest jednak autorskim dziełem twórców forum.
Zawartość Raashtram należy do twórców i graczy,
z kolei większość grafik, kodów itp. nie jest naszego autorstwa.