Raashtram PBF
Poziomy Umiejętności Q163nkp
Raashtram PBF
Poziomy Umiejętności Q163nkp
Witaj mój Panie
Jeśli tylko zapragniesz, świat Raashtram stoi przed Tobą otworem. Może zechcesz zostać mym Władcą? Nie obawiaj się, jeśli władza to nie to czego szukasz, to możesz przewodzić szlacheckiej rodzinie, prowadzić lokalny biznes, albo może... poszukasz miłości? Jeśli to za mało to mój brat próbuje imponować kobietom swymi wyczynami i przygodami, więc możesz jego wysłuchać.
Och... wybacz o Pani
Twa uroda onieśmiela nawet tak dzielnego rycerza, jak ja. Chcesz posłuchać o mych wyczynach? A może sama poszukujesz przygody? Moja siostra opowiada o spokojnym życiu poświęconym rodzinie i pracy, ale dla mnie życie to przygody! Odkrywanie nowych stworzeń, badanie każdego zakamarka Raashtram i świata poza nim! Walka z piratami, potworami i innymi stworami, które zagrażają tym ziemiom! Nie zwlekajmy dłużej, znalazłem już idealne miejsce na naszą wspólną przygodę.
 

Share

Poziomy Umiejętności

Raashtram
RaashtramDusza Świata Raashtram
Liczba postów : 1658
PisanieTemat: Poziomy Umiejętności  Poziomy Umiejętności Empty11.01.19 0:22

Poziomy Umiejętności
Czym są poziomy umiejętności?

Innymi słowy, każda umiejka, którą posiada wasza postać, może mieć maksymalnie 5 poziom. Zaczynacie z umiejętnościami na poziomie 1 i takie też wykupujecie.
Im wyższy poziom umiejki, tym lepsze bonusy do rzutów! Warto dlatego skupić się na tych umiejętnościach, które przydadzą się postaci.

*Tutaj* wykupisz poziomy umiejętności.


K12 a k6 - kiedy która kostka

k6 rzucamy sobie na fabule - dla zabawy i we wtykach.
Bonusy z umiejek tu też się liczą!
Poziom umiejki 1-3 daje ci +1 do rzutu.
A poziom umiejki 4-5 daje ci +2 do rzutu.


k12 rzucamy na misjach, eventach, mini-eventach i gdy MG każe.
Opisano poniżej.


Jak się to ma do poziomów trudności?

Ano tak. Większosć eventów, zdarzeń, misji, mikstur, etc. ma poziomy trudności. Tak samo zaklinane czary, bestie itd. Najczęściej jest przy nich napisane jaki to poziom trudności, ale czasem jest to niewiadome i trzeba ryzykować, aby potem móc zdać z tego raport.
Każdy poziom trudności jest przypisany do konkretnych poziomów umiejętności. Naturalnie, że jesli masz poziom 5, a robisz coś na łatwym poziomie trudności to niemożliwym jest by Ci się nie udało.
Zawsze, jednak pozostaje opcja niepowodzenia na poziomie trudnym, bo kochani życie to "nie je bajka, życie to je bitwa", ho ho!


Poziomy trudności = Poziomy umiejek

Poziom Łatwy
Umiejętności na poziomie: 1 - 2
Podstawowy poziom, który jest najbezpieczniejszy z racji na to, że niepowodzenia nie są równe śmierci i poważnym obrażeniom - w większości przypadków.

Poziom Średni
Umiejętności na poziomie: 3 - 4
To taki "standard", jeśli chcemy by coś było zrobione porządnie, albo chcemy wykonywać konkretne zadania itd. Podczas gdy łatwy poziom to "beginner", tutaj mamy poziom "normalny", do kótego warto dążyć.

Poziom Trudny
Umiejętności na poziomie: 5
Inaczej poziom "epicki" i "hardcore'owy". Postaci, które potrafią wykonywać przedmioty/misje/itp. na tym poziomie (i przetrwać w całości) to rzadkość i mogą się nieźle obłowić, a także zasługują na szacun. Tutaj bowiem istnieje ryzyko śmierci/uszkodzeń itd. Ale nagrody są tego warte!


Rzut kością a Poziom umiejętności

Rzucamy najczęściej kością tzw. k12, czyli posiadającą maks. 12 oczek. Bywają wyjątki, ale jeśli mowa o rzutach na powodzenie czynności itp. to rzucamy właśnie nią.

W zależności od poziomu umiejętności, z której korzystamy przy rzucie, a także poziomu danej misji/wyrobu itp. dodajemy inną wartość do wyniku kostki!

k12

ŁATWY POZIOM
1-4 -> niepowodzenie
5-7 -> ledwo się udało
8-10 -> powodzenie
11-12 -> super się udało

ile dodajemy do rzutu w zależności od poziomu:


ŚREDNI POZIOM
1-4 -> niepowodzenie
5-6 -> ledwo się udało
7-10 -> powodzenie
11-12 -> super się udało

ile dodajemy/odejmujemy w zależności od poziomu:


TRUDNY POZIOM
1-3 -> niepowodzenie
4-5 -> ledwo się udało
6-11 -> powodzenie
12 -> mega super wypas

ile dodajemy/odejmujemy w zależności od poziomu:


W sytuacji, gdy rzucamy inną kostką naturalnie wygląda to nieco inaczej, niemniej nie do każdego rzutu dodaje się umiejętności.

Czasem MG prosi o szybki rzut k6 - to też coś a la "rzut na powodzenie" ale bez dodawania umiejek itd. 1-3 źle 4-6 dobrze.
Bywają też rzuty k4 na długość trwania zaklęcia.

UWAGA! Przy WYTWARZANIU przedmiotów opisy i rzuty są nieco inne dlatego jeśli chcecie coś robić postacią to wzorujcie się na odpowiedniej rozpisce w forum danej dziedziny (np. w forum Alchemia jest rozpiska o tym jak rzuty mają się do tworzenia mikstur itp.).

Jeśli macie wątpliwości, co do kostki i tego ile dodawać, zawsze możecie zapytać sie Admina / MG.
Czasem lepiej ulepszać dwie umiejętności, niż mieć ich wiele!

Poziomy Umiejętności

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry
Strona 1 z 1

Similar topics

-
» Lista Umiejętności

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Raashtram PBF :: Organizacja :: Mechanika :: Kostki, Umiejętności-

Forum Raashtram nazwę ma ku czci Flamberga,
jest jednak autorskim dziełem twórców forum.
Zawartość Raashtram należy do twórców i graczy,
z kolei większość grafik, kodów itp. nie jest naszego autorstwa.