Raashtram PBF
Charakterystyka Purgatorium Q163nkp
Raashtram PBF
Charakterystyka Purgatorium Q163nkp
Witaj mój Panie
Jeśli tylko zapragniesz, świat Raashtram stoi przed Tobą otworem. Może zechcesz zostać mym Władcą? Nie obawiaj się, jeśli władza to nie to czego szukasz, to możesz przewodzić szlacheckiej rodzinie, prowadzić lokalny biznes, albo może... poszukasz miłości? Jeśli to za mało to mój brat próbuje imponować kobietom swymi wyczynami i przygodami, więc możesz jego wysłuchać.
Och... wybacz o Pani
Twa uroda onieśmiela nawet tak dzielnego rycerza, jak ja. Chcesz posłuchać o mych wyczynach? A może sama poszukujesz przygody? Moja siostra opowiada o spokojnym życiu poświęconym rodzinie i pracy, ale dla mnie życie to przygody! Odkrywanie nowych stworzeń, badanie każdego zakamarka Raashtram i świata poza nim! Walka z piratami, potworami i innymi stworami, które zagrażają tym ziemiom! Nie zwlekajmy dłużej, znalazłem już idealne miejsce na naszą wspólną przygodę.
 

Share

Charakterystyka Purgatorium

Wylde Hunt
Wylde HuntGenerał
Liczba postów : 66
PisanieTemat: Charakterystyka Purgatorium  Charakterystyka Purgatorium Empty28.10.15 18:57

Purgatorium
Stolica Chimer



Władczyni I: brak
Dawna: Wylde Hunt

* Audiencje u Władcy *

Język Chimer:

    Szkolnictwo

      szkoła ~ opis.

    Dodatkowy opis.


    Prawa Miejskie

      prawa ~ opisy;


    Straż i Gwardia Miejska

      Ciężka Kawaleria [Gwardia] ~ ciężcy zbrojni centaurów z gwardii noszą taką zbroję;
      Konna Straż ~ określenie straży miejskiej centaurów, którzy noszą dość prostą zbroję osłaniającą głównie ludzką część, czasem kolczugę na część zwierzęcą;
      Straż Miejska ~ fauny i floranie noszą mniej więcej taką właśnie zbroję w straży miejskiej;
      Kapłani ~ fauny i floranie wśród kapłanów noszą się najczęściej w ten styl, u góry miewają kaptury lub inne zdobienia ze zwierząt lub roślin, centaury noszą się podobnie.

      Znak Chimer ze Zbroi:


    Bóstwa Tytanów

      Auriel, zwany też Auri-El w niektórych pismach, jest bogiem do którego mieszkańcy Asgardu modlą się praktycznie w każdym przypadku. Kojarzy się go często z honorem i zasadami, różnego rodzaju kodeksami i prawem, z walką w słusznej sprawie, tradycją oraz sprawiedliwością. Mimo wszystko jego domena nie jest określona dokładnie w żadnym piśmie czy legendach, jest bardzo szeroko pojęta.
      Kynareth, zwana czasem Kyne, to pomocnica Auriela, wciąż jednak będąca boginią. Patronka fauny i flory oraz praw natury, a także nieba.


    Obrządki i Święta

      Co dwa tygodnie odbywają się zebrania w wielkich świątyniach Auriela. Każdy modli się do niego w swojej sprawie i na temat swych problemów, oprócz tego ma miejsce zbiorowa modlitwa o powodzenie narodu w ważnych politycznych sprawach.
      Złote Dni to święta podczas których opowiada się legendy, mające uczyc młodych, zawierają liczne morały dotyczące sprawiedliwości –jednego z ideałów Auriela. Wierzy się, że Auriel nauczył istoty żywe wszystkiego poprzez opowieśc i od tych niepamiętnych czasów dorośli Asgardczycy naśladują go w tym. Dni te dotyczą też pomyślności w jakiejkolwiek formie, nawet udanych plonów (święto jest tuż po żniwach), i samo opowiadanie czy słuchanie historii ma przynieść szczęście w danym roku.
      Święto Rzemiosła to dzień wszelkich sztuk –od tych malarstwa, przez rzeźbę i haft po kowalstwo. Polega głównie na targach wyrobów.
      Wszelkie siedziby państwowych instytucji muszą być poświęcone Aurielowi (np. przy przeprowadzce do nowego budynku odbywa się odpowiedni obrzęd).
      Święto Nauk obchodzone jest poprzez przypominanie historycznych odkryc, targi ksiąg i map, dyskusje o nowych odkryciach, zabawy dla młodych związane z ciekawostkami naukowymi.
      Świętuje się początek każdej pory roku, co związane jest z Kynareth. Szuka się razem oznak początku danej pory, puszcza lampiony w nocne niebo i tańcuje do rana; święta te obchodzą głównie Chimery, tak naprawdę to ta rasa szczególnie czci Kyne, w innych rasach Asgardu bardzo dominuje wiara w Auriela, a jego pomocnica odgrywa mniejszą rolę.


Pieśni Chimer:

Charakterystyka Purgatorium

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry
Strona 1 z 1

Similar topics

-
» Lecznica Purgatorium
» Charakterystyka Metropolis
» Charakterystyka Gondolinu
» Charakterystyka Mor Khazgur
» Charakterystyka Shadowmoon

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Raashtram PBF :: Sfera Asgard :: Purgatorium ~ Chimery :: INFO-

Forum Raashtram nazwę ma ku czci Flamberga,
jest jednak autorskim dziełem twórców forum.
Zawartość Raashtram należy do twórców i graczy,
z kolei większość grafik, kodów itp. nie jest naszego autorstwa.