Raashtram PBF
 

Share|

Charakterystyka Mor Khazgur

Merida The Valkyrie
Merida The ValkyrieWładczyni Rasy
Liczba postów : 200
Zobacz profil autora
PisanieTemat: Charakterystyka Mor Khazgur  26.10.15 14:45

Mor Khazgur
Stolica TytanówWładczyni I: Merida the Valkyrie (aktualna)

* Audiencje u Władcy *

Słownictwo Tytanów:
 

  Szkolnictwo

   Wielka Szkoła Płatnerstwa i Rymarstwa ~ mistrzowie kowadła i noża, ci którzy tworzą niezwykłe zbroje - zarówno te ciężkie z najróżniejszych metali, jak i te lżejsze ze skór - powołani zostali na stanowiska nauczycieli w światowej sławy Szkole kształcącej w tym zawodzie.
   Narodowa Szkoła Obowiązkowa ~ NSO to szkoła, którą musi ukończyć każdy młody osobnik społeczeństwa tytanów (Szlachta/Arystokracja i Mieszczanie), tutaj poznaje podstawy zawodów takich jak kowal, płatnerz, innego rodzaju rzemieślnik itd. ale przede wszystkim przechodzi militarne przeszkolenie. Nieukończenie tej szkoły to wstyd i hańba i na zawsze blokuje drogę do Gwardii i Straży. Szkoła dla szlachty i arystokracji ma "osobne zajęcia".
   Dodatkowe Nauki ~ Każdy kto uczy się w NSO dodatkowo musi przez rok odbyć specjalne nauki pod okiem jakiegoś kapłana, który nauczy go tradycji i umocni w nim wiarę.

  Militaria i wytwarzanie zbroi wszelkiego rodzaju to główne i ulubione zajęcie twardych mieszkańców Utgardu. Ale są też mini szkółki w niektórych rejonach znane jako "Szkoła Przygotowawcza", w których po NSO przygotowuje się do zawodów. Np. na drwala, myśliwego itp. Kapłani po NSO przyjmowani są na nauki u mentorów.

  Opieka Medyczna

   Lecznica Mor Khazgur - może nasze metody są dość prymitywne i brutalne, odnosimy się do rytuałów i mikstur, ale najważniejsze jest to, że to działa!

  Prawa Miejskie

   Równouprawnienie ~ kobiety mają taką samą wartość, jak mężczyźni i mają prawo wykonywać tę samą pracę bez ujmy dla nich czy ich rodzin, mają prawo nosić spodnie i nie będą mięsem przetargowym mężów i ojców;
   Potęga Kapłanów ~ kapłani mają wiele przywilejów i stanowią bardzo ważną grupę wśród tytanów;
   Obowiązek Nauki ~ każdy młody tytan (szlachta/arystokracja i mieszczanie) musi ukończyć Narodową Szkołę Obowiązkową;
   Wsparcie Zakładów ~ tytan, który chce założyć własny biznes otrzyma w ramach "pożyczki" wsparcie od państwa na rozpoczęcie praktyki;
   Immunitet ~ każdy tytan opuszczający nasze ziemie w jakimś celu, może ubiegać się o Immunitet i wtedy będzie chroniony za granicą przed prawem innych państw pod groźbą wojny z Tytanami;
   Surowe Kary ~ przywiązywanie do pala lub nabijanie nań, kamieniowanie, odcinanie kończyn, marsz po węglach, przybicie do słupa, węgiel w usta lub wydłubanie oczu... to tylko mały ułamek kar, które czekają zdrajców, zbrodniarzy, przestępców, nieposłusznych i niegodziwców.
   Obowiązkowe Święta ~ Każdy święta ku czci bogów naszych, obchodzić będzie, albo kara go spotka!
   Wsparcie dla Rozwoju ~ Dotacje na rzecz wynalazców, rymarzy i rzemieślników, którzy pracować będą nad usprawnieniem budownictwa, ubioru, czy polepszeniem życia, bez konieczności odnoszenia się do technologii.
   Powitanie Chłopów ~ Gdy Chłopi pojawiają się z towarami po niekiedy wielu miesiącach koczowania, wita się ich strawą, napitkiem i pogwarkaim oraz ciepłym miejscem do spania. Każdy ma udzielać im gościny.


  Straż Miejska

   Zbroja ~ każdy Ork, Nord czy Ognik będący w Straży Miejskiej działa właśnie w takiej zbroi i po niej można go poznać. Na plecach dodatkowo jest biała dłoń.

   Znak Tytanów ze Zbroi:
    


  Bóstwa Tytanów

   Tessarion to bóg żyjący w podwodnym królestwie, patron wód i wszystkiego co w wodach żyje oraz opiekun władców. To nadrzędny bóg religii Utgardu. To on wywołuje sztormy i uspokaja wody, a także opiekuje się okrętami. Modlitwy do niego wznosi się też z prośbą o mądrego władcę.
   Caraxes jest bóstwem rzemiosła, dokonań i talentów. Modlą się do niego kowale, budowniczy statków, poszukiwacze przygód, istoty ulepszające swą umiejętnośc w jakimś fachu, kartografowie i odkrywcy. Poświęca mu się budowle tuż po zakończeniu budowy. Brat Meraxesa.
   Meraxes za domenę ma siłę, dominację, odwagę i wytrzymałośc fizyczną. Patron strażników i wojowników oraz obrońców. Przypisuje mu się też cierpliwośc jako jedną z domen, gdyż trening czyni mistrza, zwłaszcza jeśli chodzi o władanie bronią. Brat Caraxesa.


  Obrządki i Święta

   Święto Wód to dzień poświęcony Tessarionowi. Podczas niego niemal wyłącznie się pije różne trunki i tańczy; odbywają się rytualne kąpiele w naturalnych zbiornikach wodnych, wiele par wybiera ten dzień na ślub.
   Obrządki po wzniesieniu budowli polegają na poświęceniu jej Caraxesowi, by przetrwała wiele lat i nie została zburzona.
   Przed treningiem i przed walką odbywa się wielka „msza” i zbiorowe modły wznoszone do Meraxesa, by dał wytrwałość żołnierzom.
   Przy koronacji nowego Władcy odbywają się modły do Tessariona, by rządy nowego króla były mądre i aby Władca cieszył się powodzeniem.
   Święto Kowadła i Krwi, zwane też Świętem Dwóch Braci, obchodzone przez Nordów i Orków polega na wielkich targach wyrobów kowali i zbrojmistrzów oraz na pokazach walki. Patronami tego święta są zarówno Caraxes jak i Meraxes, stąd jego druga nazwa.
   Dzień Nieznanych Bohaterów to święto mające przypomnieć wszystkim o tym, że w historii istniały istoty mające wpływ na losy świata, lecz historia o nich zapomniała. Podobny do Dnia Pamięci w Midgardzie, obchodzonego przez Mitycznych.


Pieśni Tytanów:
 

Charakterystyka Mor Khazgur

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Raashtram PBF :: Sfera Utgard :: Mor Khazgur ~ Tytani :: INFO-