Raashtram PBF
IndeksIndeks  PortalPortal  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 Charakterystyka Mor Khazgur

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość

~Władca Rasy~

avatar

Liczba postów : 97


PisanieTemat: Charakterystyka Mor Khazgur   26.10.15 14:45

Mor Khazgur
Stolica TytanówWładczyni I: Merida the Valkyrie (aktualna)

* Audiencje u Władcy *

Słownictwo Tytanów:
 

  Szkolnictwo

   Wielka Szkoła Płatnerstwa i Rymarstwa ~ mistrzowie kowadła i noża, ci którzy tworzą niezwykłe zbroje - zarówno te ciężkie z najróżniejszych metali, jak i te lżejsze ze skór - powołani zostali na stanowiska nauczycieli w światowej sławy Szkole kształcącej w tym zawodzie.
   Narodowa Szkoła Obowiązkowa ~ NSO to szkoła, którą musi ukończyć każdy młody osobnik społeczeństwa tytanów, tutaj poznaje podstawy zawodów takich jak kowal, płatnerz, innego rodzaju rzemieślnik itd. ale przede wszystkim przechodzi militarne przeszkolenie. Nieukończenie tej szkoły to wstyd i hańba i na zawsze blokuje drogę do Gwardii i Straży. Szkoła ma też specjalną "klasę" dla szlachty i potomków rycerzy.
   Dodatkowe Nauki ~ Każdy kto uczy się w NSO dodatkowo musi przez rok odbyć specjalne nauki pod okiem jakiegoś kapłana, który nauczy go tradycji i umocni w nim wiarę.

  Militaria i wytwarzanie zbroi wszelkiego rodzaju to główne i ulubione zajęcie twardych mieszkańców Utgardu. Ale są też mini szkółki w niektórych rejonach znane jako "Szkoła Przygotowawcza", w których po NSO przygotowuje się do zawodów. Np. na drwala, myśliwego itp. Kapłani po NSO przyjmowani są na nauki u mentorów.

  Opieka Medyczna

   Lecznica Mor Khazgur - może nasze metody są dość prymitywne i brutalne, odnosimy się do rytuałów i mikstur, ale najważniejsze jest to, że to działa!

  Prawa Miejskie

   Równouprawnienie ~ kobiety mają taką samą wartość, jak mężczyźni i mają prawo wykonywać tę samą pracę bez ujmy dla nich czy ich rodzin, mają prawo nosić spodnie i nie będą mięsem przetargowym mężów i ojców;
   Potęga Kapłanów ~ kapłani mają wiele przywilejów i stanowią bardzo ważną kastę wśród tytanów;
   Obowiązek Nauki ~ każdy młody tytan musi ukończyć Narodową Szkołę Obowiązkową;
   Wsparcie Zakładów ~ tytan, który chce założyć własny biznes otrzyma w ramach "pożyczki" wsparcie od państwa na rozpoczęcie praktyki;
   Immunitet ~ każdy tytan opuszczający nasze ziemie w jakimś celu, może ubiegać się o Immunitet i wtedy będzie chroniony za granicą przed prawem innych państw pod groźbą wojny z Tytanami;
   Surowe Kary ~ przywiązywanie do pala lub nabijanie nań, kamieniowanie, odcinanie kończyn, marsz po węglach, przybicie do słupa, węgiel w usta lub wydłubanie oczu... to tylko mały ułamek kar, które czekają zdrajców, zbrodniarzy, przestępców, nieposłusznych i niegodziwców.
   Obowiązkowe Święta ~ Każdy święta ku czci bogów naszych, obchodzić będzie, albo kara go spotka!
   Wsparcie dla Rozwoju ~ Dotacje na rzecz wynalazców, rymarzy i rzemieślników, którzy pracować będą nad usprawnieniem budownictwa, ubioru, czy polepszeniem życia, bez konieczności odnoszenia się do technologii.


  Straż Miejska

   Zbroja ~ każdy Ork, Nord czy Ognik będący w Straży Miejskiej działa właśnie w takiej zbroi i po niej można go poznać. Na plecach dodatkowo jest biała dłoń.

   Znak Tytanów ze Zbroi:
    


  Bóstwa Tytanów

   Tessarion to bóg żyjący w podwodnym królestwie, patron wód i wszystkiego co w wodach żyje oraz opiekun władców. To nadrzędny bóg religii Utgardu. To on wywołuje sztormy i uspokaja wody, a także opiekuje się okrętami. Modlitwy do niego wznosi się też z prośbą o mądrego władcę.
   Caraxes jest bóstwem rzemiosła, dokonań i talentów. Modlą się do niego kowale, budowniczy statków, poszukiwacze przygód, istoty ulepszające swą umiejętnośc w jakimś fachu, kartografowie i odkrywcy. Poświęca mu się budowle tuż po zakończeniu budowy. Brat Meraxesa.
   Meraxes za domenę ma siłę, dominację, odwagę i wytrzymałośc fizyczną. Patron strażników i wojowników oraz obrońców. Przypisuje mu się też cierpliwośc jako jedną z domen, gdyż trening czyni mistrza, zwłaszcza jeśli chodzi o władanie bronią. Brat Caraxesa.


  Obrządki i Święta

   Święto Wód to dzień poświęcony Tessarionowi. Podczas niego niemal wyłącznie się pije różne trunki i tańczy; odbywają się rytualne kąpiele w naturalnych zbiornikach wodnych, wiele par wybiera ten dzień na ślub.
   Obrządki po wzniesieniu budowli polegają na poświęceniu jej Caraxesowi, by przetrwała wiele lat i nie została zburzona.
   Przed treningiem i przed walką odbywa się wielka „msza” i zbiorowe modły wznoszone do Meraxesa, by dał wytrwałość żołnierzom.
   Przy koronacji nowego Władcy odbywają się modły do Tessariona, by rządy nowego króla były mądre i aby Władca cieszył się powodzeniem.
   Święto Kowadła i Krwi, zwane też Świętem Dwóch Braci, obchodzone przez Nordów i Orków polega na wielkich targach wyrobów kowali i zbrojmistrzów oraz na pokazach walki. Patronami tego święta są zarówno Caraxes jak i Meraxes, stąd jego druga nazwa.
   Dzień Nieznanych Bohaterów to święto mające przypomnieć wszystkim o tym, że w historii istniały istoty mające wpływ na losy świata, lecz historia o nich zapomniała. Podobny do Dnia Pamięci w Midgardzie, obchodzonego przez Mitycznych.


Pieśni Tytanów:
 

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 

Charakterystyka Mor Khazgur

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Raashtram PBF :: 
Utgard
 :: 
Mor Khazgur
-USEROWETECHNICZNE FABULARNEMECHANICZNE

Specjalna WymianaSTRONY PARTNERSKIE


EdenBFF Fora i Grupy
Fundacja dla Zwierząt Animalia

Forum (c) praca różnych autorów, w tym: Althei, Ethilinn, Gloriena, Anzhela itd.
Zainspirowały nas Legendy Raashtram
Pictures on this phorum do NOT belong to us and we do not own any rights to them.
Prosimy nie kopiować prac z tego forum. Także kodów!
Kod ogłoszeń jest oryginalnie z VPV,pracowali przy nim Drzuma i kilka innych osób z czarta.