Raashtram PBF
ekonomia - Ekonomia Q163nkp
Raashtram PBF
ekonomia - Ekonomia Q163nkp
Witaj mój Panie
Jeśli tylko zapragniesz, świat Raashtram stoi przed Tobą otworem. Może zechcesz zostać mym Władcą? Nie obawiaj się, jeśli władza to nie to czego szukasz, to możesz przewodzić szlacheckiej rodzinie, prowadzić lokalny biznes, albo może... poszukasz miłości? Jeśli to za mało to mój brat próbuje imponować kobietom swymi wyczynami i przygodami, więc możesz jego wysłuchać.
Och... wybacz o Pani
Twa uroda onieśmiela nawet tak dzielnego rycerza, jak ja. Chcesz posłuchać o mych wyczynach? A może sama poszukujesz przygody? Moja siostra opowiada o spokojnym życiu poświęconym rodzinie i pracy, ale dla mnie życie to przygody! Odkrywanie nowych stworzeń, badanie każdego zakamarka Raashtram i świata poza nim! Walka z piratami, potworami i innymi stworami, które zagrażają tym ziemiom! Nie zwlekajmy dłużej, znalazłem już idealne miejsce na naszą wspólną przygodę.
 

Share

Ekonomia

Shinera Kahrastae
Shinera KahrastaeLykantropka
Liczba postów : 773
PisanieTemat: Ekonomia  ekonomia - Ekonomia Empty29.10.15 0:49

Ekonomia
czyli: podatki, daniny, zarobek 'in game', a zarobek usera


Poniższe informacje opisują realia świata i w jaki sposób wszystko funkcjonuje - nie opisują mechaniki. To informacje potrzebne tylko, jeśli ktoś chce lepiej poczuć klimat.

    • Podatki •

      • Każdy chłop płaci podatek od ziemi swojemu lennikowi - w tym wypadku bywa to szlachcic, do którego ziemie te należą. Wielkość ziemi przelicza się na zagony (1 zagon = 0,14ha). Niektórzy chłopi mają zmniejszony podatek w zamian za odstąpienie od części zbiorów;
      • Każdy mieszczanin płaci podatek od dziesięciu stóp powierzchni mieszkalnej, a podatek ten idzie prosto do skarbu państwa;
      • Szlachta płaci podatek od ilości łanów do skarbu państwa;
      • Jeśli twoja postać ma dom/mieszkanie w mieście, to zalicza się do mieszczan;
      • Jeśli twoja postać ma dom po za miastem - na wsi, na polu, w lesie itd. - i teren ten należy do jakiejś rasy, to jest chłopem i płaci podatki swemu szlachciowi;
      • User będący szlachcicem dla ciekawszej fabuły może dogadać się z jakimś chłopem na terenach tej samej rasy, by był mu podległy;
      • Pobierane/wydawane podatki to nie są monety, które zdobywacie - one są bardziej "off-game";
      • Postaci, które mieszkają na terenach szlachcica ale nie uprawiają roli, płacą mniejsze podatki - bywa różnie.. może to być, w zależności od szlachcica, 30-70% dochodu, albo odstąpienie części wyrobów lub zdobyczy;
      • Jeśli ktoś nie płaci podatku, grozi mu przymusowa eksmisja.


    • Zarobek Postaci •

      • Pieniądze zarabiane przez postać in-game to nie są nasze "monety" forumowe;
      • Postać zarabia wykonując swój zawód.. User nie musi odgrywać jej zawodu za często - wystarczą niekiedy nawet misje. Uznaje się bowiem, że w wolnym czasie na fabule między postami wykonywał pracę i inne ważne rzeczy;
      • Za zarobione pieniądze postać się utrzymuje - kupuje jedzenie, ubrania, czy nawet kryształy żywiołów, bo np. kominek nie działa lub lampka - oczywiście na te ostatnie byle chłopa słabo stać, więc wiele ich nie będzie miał;
      • Nasze pieniądze w grze nazywają się we wspólnej mowie: po prostu "złote monety", chociaż ze złotem nie mają oprócz barwy wiele wspólnego;
      • Tak - panuje wspólna waluta;
      • Za pieniądze in-game nie można kupować rzeczy takich jak zbroja, broń, przedmioty bojowe, mikstury, leki, wierzchowce, zwierzaki dziwne i pupile, artefakty i tajemnicze przedmioty etc.


    • Zarobek Usera •

      • Monety to coś co nie zarabia wasza postać tylko wy;
      • Możecie kupić za nie [You must be registered and logged in to see this link.];
      • Można też kupować przedmioty takie, jak: zbroja, broń, przedmioty bojowe, mikstury, leki, wierzchowce, zwierzaki dziwne i pupile, artefakty i tajemnicze przedmioty etc.
      • Kupując in game płacicie naturalnie 'złotymi monetami', ale jako user dajecie monety, które uzbieraliście, a NPC będzie podawał wam cenę w naszych forumowych monetach, a nie tę walutę in-game;
      • Dzięki temu unikamy pomyłek, problemów i uciążliwego bawienia się w podliczanie i banki;
      • Monetami możecie też płacić między sobą, sprzedając sobie nawzajem różne przedmioty w prywatnych sklepikach, straganach itd.


[You must be registered and logged in to see this image.]

Ekonomia

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Raashtram PBF :: Organizacja :: Spisy i księgi :: Świat-

Forum Raashtram nazwę ma ku czci Flamberga,
jest jednak autorskim dziełem twórców forum.
Zawartość Raashtram należy do twórców i graczy,
z kolei większość grafik, kodów itp. nie jest naszego autorstwa.