Raashtram PBF
Kryształy Mocy Q163nkp
Raashtram PBF
Kryształy Mocy Q163nkp
Witaj mój Panie
Jeśli tylko zapragniesz, świat Raashtram stoi przed Tobą otworem. Może zechcesz zostać mym Władcą? Nie obawiaj się, jeśli władza to nie to czego szukasz, to możesz przewodzić szlacheckiej rodzinie, prowadzić lokalny biznes, albo może... poszukasz miłości? Jeśli to za mało to mój brat próbuje imponować kobietom swymi wyczynami i przygodami, więc możesz jego wysłuchać.
Och... wybacz o Pani
Twa uroda onieśmiela nawet tak dzielnego rycerza, jak ja. Chcesz posłuchać o mych wyczynach? A może sama poszukujesz przygody? Moja siostra opowiada o spokojnym życiu poświęconym rodzinie i pracy, ale dla mnie życie to przygody! Odkrywanie nowych stworzeń, badanie każdego zakamarka Raashtram i świata poza nim! Walka z piratami, potworami i innymi stworami, które zagrażają tym ziemiom! Nie zwlekajmy dłużej, znalazłem już idealne miejsce na naszą wspólną przygodę.
 

Share

Kryształy Mocy

Raashtram
RaashtramDusza Świata Raashtram
Liczba postów : 1658
PisanieTemat: Kryształy Mocy  Kryształy Mocy Empty10.01.19 22:39

Kryształy Mocy
Czym są Kryształy?
To pierwotna forma magii, różnego rodzaju żywiołów, która rośnie w postaci kryształów w jaskiniach i innych miejscach powiązanych ze swoim żywiołem.

Chociaż w świecie Raasthram nie ma typowej technologii, to jednak z pomocą kryształów życie jest niemal identyczne jak w naszych czasach, tak wiele jest się w stanie z ich pomocą osiągnąć - a nawet więcej.

Kto może mieć Kryształ? Jak go zdobyć?
Zwyczajne kryształy żywiołów można normalnie "kupić" bo są wykorzystywane w codziennym życiu. To znaczy, że możecie je posiadać na fabule jak normalne przedmioty i nie musicie wydawać moment i latać po kupcach NPC.
Zwłaszcza Wynalazcy i Alchemicy czy Medycy.

Kryształy zaklęte z czarami niestety trzeba albo kupić, albo zrobić, a zaklinać przedmioty mogą tylko: Jubilerzy, Zaklinacze, Alchemicy lub ogólnie osoby władające jakąś Mocą.
Przedmioty z kryształami - również trzeba kupić i nie można ich mieć "ot tak". Można je też wykonać ale do tego trzeba być Wynalazcą lub Jubilerem.

Moce - Przy tworzeniu KP
Czyli magia, na którą wielu ma ochotę!
Rasy, które mogą korzystać z mocy kryształów wybierają zaklęcia tylko jednego żywiołu (jednego rodzaju kryształu). Dopiero później mogą wykupić moc z nowego żywiołu.

Przykłady wykorzystania
Ognisty kryształ może być przydatny w piecach różnego rodzaju, a w połączeniu z kryształem Wiatru, których odrobinę włożymy od odpowiedniego urządzenia - mamy suszarkę.
Mamy też statki pływające przez oceany sfer dzięki kryształom wiatru i energii, a w niektórych domach są lustra z kryształami wizji, które można spokojnie nazwać telewizją.
Powozy, które same jeżdżą i nie potrzebują do tego konia.
Albo słupy z kryształami Światła, które nocą zapalają się i oświetlają drogę niczym latarnie.
Piękne połączenie czasów pełnych magii i dobrego smaku, z ułatwieniami w postaci swego rodzaju 'technologii'.

Badacze kryształów
To osoby, które zajmują się wydobywaniem i odkrywaniem nowych krysztaów, a także wymyślaniem zastosowań i tworzeniem różnych cudów z pomocą kryształów.
Swego rodzaju Odkrywcy, Naukowcy i Wynalazcy w jednym. To dzięki nim świat się rozwija.

Korzystanie z mocy kryształów
Niektóre rasy nie potrafią wydobyć z kryształów mocy. Mogą jedynie korzystać z przedmiotów zaklętych z pomocą kryształów, a także z kryształów z zapisanymi w nich czarami.
Ale są też rasy, które opanowały moce kryształów i władają nimi tworząc coś na kształt "magii". Są z nimi kompatybilne i potrafią wydobyć ze zwykłego kryształu najróżniejsze czary związane z jego żywiołem.
Bywają też różne ugrupowania związane z kryształami.
Niemniej kryształy nie są czymś "naturalnym". Mówi się, że to krew żywiołów i pogwałcenie praw natury. Są rasy - jak Ogniki czy Orkowie - które niemal w ogóle nie korzystają z kryształów, bo wolą żyć "zwyczajnie" i w zgodzie z naturą.

Zagrożenia
Kryształy przy nadmiernym użyciu lub niedbalstwie mogą wybuchnąć. Nie są to naturalnie strasznie poważne i groźne wypadki. W końcu u nas też coś się może przepalić, szklanka z wodą może się zbić, albo kuchenka się zapali i dom spłonie... ok to już jest poważne!
Gorsze są duże skupiska kryształów. Niekiedy interesują Molochów. To pieszczotliwa nazwa kamiennych stworów opisanych w Bestariuszu. Ciągnie ich do kryształów jak pszczoły do miodu. Można je porównać ze smokami pilnującymi skarbów.
Dlatego duże miasta, które są skupiskami kryształów są często chronione polami siłowymi anty-Molochowymi, jak to śmiesznie nazwali Badacze.

Kryształy i przedmioty?
Czasem połączenie kryształu z daną rzeczą dodaje mu właściwości danego kryształu. Np. miecz z kryształem ognia, będzie ognistym mieczem itd. Są to jednak drogie "zabaweczki" i rzadkie, bo muszą być stworzone tak, aby nie sfajczyć użytkownika przedmiotu i by się aktywował kiedy trzeba.
Co do mikstur i leków - niemal wszystkie powstają przy kryształach, które emanując na mikstury swą mocą, dodają im specyficznych właściwości.

Zapisane czary
Niemal każdy czar można wyryć i zapisać w krysztale tego samego żywiołu. Jest to jednak zajecie tylko dla Zaklinaczy lub ewentualnie istot władających mocami. Nie jest to łatwe, a im większe zaklęcie, a także więcej "strzałów" ma posiadać kryształ, tym niebezpieczniejsze jest to zadanie.
Strzały to inaczej liczba mówiąca ile razy można wykorzystać czar danego kryształu nim się rozładuje - ponowne ładowanie możliwe dzięki pomocy Zaklinacza lub w specjalnej ładowarce kryształów, do której wkłada się zwykłe kryształy danego żywiołu i kryształ się ładuje.

Rodzaje kryształów
    • Kryształy Ognia
    • Kryształy Energii
    • Kryształy Wody
    • Kryształy Wiatru
    • Kryształy Ziemi
    • Kryształy Lodu
    • Kryształy Światła
    • Kryształy Ciemności
    • Kryształy Wizji
    • Kryształy Dźwięku
    ...
Magia pochodzi z kryształów, a one z żywiołów.

Kryształy Mocy

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry
Strona 1 z 1

Similar topics

-
» Jak korzystać z mocy?

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Raashtram PBF :: Organizacja :: Mechanika :: Magia-

Forum Raashtram nazwę ma ku czci Flamberga,
jest jednak autorskim dziełem twórców forum.
Zawartość Raashtram należy do twórców i graczy,
z kolei większość grafik, kodów itp. nie jest naszego autorstwa.