Raashtram PBF
Kasty Społeczne Q163nkp
Raashtram PBF
Kasty Społeczne Q163nkp
Witaj mój Panie
Jeśli tylko zapragniesz, świat Raashtram stoi przed Tobą otworem. Może zechcesz zostać mym Władcą? Nie obawiaj się, jeśli władza to nie to czego szukasz, to możesz przewodzić szlacheckiej rodzinie, prowadzić lokalny biznes, albo może... poszukasz miłości? Jeśli to za mało to mój brat próbuje imponować kobietom swymi wyczynami i przygodami, więc możesz jego wysłuchać.
Och... wybacz o Pani
Twa uroda onieśmiela nawet tak dzielnego rycerza, jak ja. Chcesz posłuchać o mych wyczynach? A może sama poszukujesz przygody? Moja siostra opowiada o spokojnym życiu poświęconym rodzinie i pracy, ale dla mnie życie to przygody! Odkrywanie nowych stworzeń, badanie każdego zakamarka Raashtram i świata poza nim! Walka z piratami, potworami i innymi stworami, które zagrażają tym ziemiom! Nie zwlekajmy dłużej, znalazłem już idealne miejsce na naszą wspólną przygodę.
 

Share

Kasty Społeczne

Raashtram
RaashtramDusza Świata Raashtram
Liczba postów : 1658
PisanieTemat: Kasty Społeczne  Kasty Społeczne Empty10.01.19 18:53

Kasty Społeczne
Tworząc Kartę Postaci macie prawo wyboru do jakiej grupy należy Wasza postać. Naturalnie im wyżej ma się klasyfikować, tym bardziej będziecie musieli się postarać.

Z wyższymi grupami zamożności przychodzą różne przywileje, ale także i zagrożenia oraz niebezpieczeństwa.

Musicie być świadomi wyboru i tego, że miejsce w społeczeństwie, które wybraliście, nigdy nie jest permanentne.

To do jakiej kasty należycie najczęściej jest dostrzegalne gołym okiem - to, co ubieracie, w jakim stanie są wasze dłonie itp. Oczywiście bywają wyjątki, ale wtedy możecie opisać je w odpowiednim polu w profilu.

W poście pod spodem na dole znajdziecie informacje o tym jakie zasaady oraz normy dotyczą ów kast w społeczeństwie - czego się od nich oczekuje.

Wszystko się może zdażyć...

Wymogi dołączenia do kast przy tworzeniu KP:
- Włóczęga - brak
- Chłop - w historii informacja, czym zajmuje/zajmowała się rodzina pracując dla szlachcica / jeśli jesteś z kimś umówiony/a, to napisz, kto jest twoim szlacicem
- Mieszczanin - brak
- Szlachta rycerska - historia na min. 600 słów. Musi znaleźć się tam zajście, które sprawiło, że mianowano ów osobnika na szlachcica. Dodatkowo - herb szlachecki (również opisany lub rysunek godła).
- Szlachta wysoka - historia na min. 600 słów. Dodatkowo: drzewo genealogiczne do minimum dziadków postaci. Może być rozpisane, może być obrazek. Dodatkowo - herb szlachecki (również opisany lub rysunek godła).
- Arystokracja - historia na min. 800 słów. Dodatkowo: drzewo genealogiczne ukazujące koneksję z którymś Władcą. Oprócz tego herb rodu (opisany lub rysunek godła).

*Herby, opisy rodów, drzew genealogicznych itp. ogarniacie Tutaj i to w trakcie tworzenia KP - jeśli wymagane są te dane to bez posta tutaj, akcepta nie będzie!

**Natomiast by zaklepać jakiegoś Władcę lub ważną rangę do swej rodziny, wpadnijcie tutaj
Stopnie wymienione są od najniższego.


Włóczędzy / Wędrowcy / Vagabonds

Opis:
    Innymi słowy Ci, którzy nie mieszkają na terenach którejkolwiek z ras. Także Ci, którzy nie mają dachu nad głowem. Ci, którzy wędrują. Naturalnie wielu jest takich podróżników i całkiem nieźle zarabiających osobników, ale nie zmienia to faktu, że przypięto im taką właśnie łatkę... Łatkę tych, nad którymi nie da się zapanować.

Korzyści:
    √ Wolność
    √ Swoboda

Wady:
    χ Brak opieki
    χ Wzgardzeni

Przywileje:
    • Nie podlegają Władcom, nie są winni im posłuszeństwo
    • Mogą mieszkać gdziekolwiek chcą (oprócz terenów ras), nikt nie ma pieczy nad ich majątkiem
    • Swobodne przemieszczanie się między terenami ras

Zagrożenia:
    • Ataki ze strony stworzeń i zwierząt, czy bandytów - nic nie chroni ich w drodze lub ich domostwa o ile nie mają ochrony
    • Prześladowanie i negatywne podjęcie przez inne rasy - ich własna rasa jeszcze w miarę ich akceptuje

Mocne strony:
    Handlarze, Myśliwi, Zielarze, Wędrowcy, Bajarze i ogólnie zajęcia, które dobrze wykonuje się wędrując (acz pamiętajcie, że te same zawody można mieć i być częścią społeczeństwa którejs z ras)
 
Włóczędzy


Chłopi / Pospólstwo / Rolnicy / Włościanie

Opis:
    Każdy kto nie mieszka w stolicy, a nie jest np. szlachtą, która ma w posiadaniu jakieś ziemie, jest Chłopem. Naturalnie jest wiele określeń tej kasty. To ciężko pracująca grupa społeczna, która jest bardzo duża. Mają swoje domy, zakłady, warsztaty, ale ziemia, na której to stoi nie należy do nich - każdy Chłop ma swego "pana" (szlachtę / arystokrację). Płacą im za ziemie pieniędzmi lub usługami - różnie. Większość Chłopstwa zajmuje się rolą, łowieniem, zbieractwem, hodowlą itp. ale jest też wiele innych. Niektórzy bp. prowadzą gospody.

Korzyści:
    √ Opieka
    √ Duży teren

Wady:
    χ Brak swobody
    χ Nieistotni

Przywileje:
    • Mogą mieć niekiedy duże i piękne gospodarstwa i domy, stajnie itd.
    • Pasuje im prawie każda praca, która nie wymaga mieszkania na stałe w mieście. Często duże rodziny, z których niektórzy wyjeżdżają do miasta - wielu Mieszczan wywodzi się z Chłopstwa
    • Pan danego Chłopa jest mu winien opiekę, więc ryzyko ataku na gospodarstwo jest niewielkie

Zagrożenia:
    • Konieczność płacenia swemu Panu - niekiedy nawet po ciężkich zbiorach lub w trudnej sytuacji (naturalnie płacenie to kwestia umowna między graczami - Chłop gracza nie musi dosłownie płacić zarobionymi monetami)
    • Większość społeczeństwa nie liczy się z Chłopstwem... to pospulstwo i mogą być popychadłami. Ponadto jest ich wielu, więc nie są niezastąpieni.

Mocne strony:
    Rolnicy, Hodowcy bydła/koni, Treserzy koni, Rybacy i myśliwi, karczmarze, rzemieślnicy itp.
Chłopi


Mieszczanie / Miastowi / Ludność cywilna

Opis:
    "Ludność". Taka porządna i legitna "ludność". Każdy kto mieszka w stolicy, a nie jest szlachtą/arystokracją, jest Mieszczaninem. To proste osoby, chociaż niekiedy i wykształcone - oczywiście główne wykształcenie jakie w życiu pobierają jest związane z ich zawodem. Nie przesadza się z ich edukacją, bo ciężko panować nad inteligentną tłuszczą. W większości prowadzą sklepy i świadczą różnego rodzaju usługi na terenie miasta.

Korzyści:
    √ Cywilizacja
    √ Dobre warunki

Wady:
    χ Kontrola
    χ Tłok i gwar

Przywileje:
    • Posiadanie sklepów, bądź wszelakich przybytków, za których utrzymanie płacą bezpośrednio do skarbu Korony, a nie szlacicom, którym zresztą nie podlegają.
    • Są panami swego życia bardziej niż Chłopi, gdyż podlegają bezpośrednio pod Władcę i jego urząd.
    • Mają dostęp do wielu wygód i nowinek oraz wynalazków, które umilają oraz ułatwiają życie

Zagrożenia:
    • Wysiedlenie i utrata pracy
    • Nadzór urzędu, straży i nawet sąsiadów... Wszystko, co robisz może być tematem plotek.
    • Przymusowa służba - mogą zostać przymusowo wcieleni do wojska.

Mocne strony:
    Handlarze, rzemieślnicy, karczmarze, bibliotekarze, lekarze, nauczyciele, strażnicy miejscy i wiele innych
Mieszczanie


Szlachta rycerska / Szlachta niska / Szlachta nadana

Opis:
    Nie każdy szlachcic urodził się nim. Niektórym tytuł szlachecki nadano. Chociaż tytuł ten może też być nadany za zasługi, to najczęściej jest on nadawany świeżo upieczonym rycerzom, a to oznacza zasłużonych osobników. Aby być szlachtą rycerska trzeba być mianowanym przez władcę (można w KP zgłosić naturalnie), albo zostać mianowanym na fabule, albo też być potomkiem takiego właśnie szlachcica lub szlachcianki - pod warunkiem, że drugi rodzic nie jest szlachtą wysoką i wyżej (wtedy startuje się od razu od wyższej szlachty).

Korzyści:
    √ Uznanie za zasługi
    √ Posiadanie ziem

Wady:
    χ Ofiary "Gry" Szlachty
    χ Ciężar utrzymania tytułu
    χ Przymus posiadania spadkobiercy

Przywileje:
    • Podlegają bezpośrednio Władcy
    • Mają swoje ziemie i swoich Chłopów
    • Uznanie w oczach prostego społeczeństwa z racji na swe zasługi
    • Mogą mieć wille, duże domostwa itd. zarówno w stolicy, jak i za miastem
    • Nie mają normalnej pracy.. najczęściej służą jako rycerze, albo na stanowiskach dyplomatycznych, ale niektórzy są po prostu "szlachtą".

Zagrożenia:
    • "Gra" Szlachty, w którą zostają uwikłani, a co za tym idzie niebezpieczeństwo utraty pozycji, dobrego imienia i nie tylko;
    • Konieczność zarządzania majatkiem, domem - ciągły "wyścig";
    • Konieczność założenia rodziny, najlepiej wżenienia się w szlachtę, posiadania spadkobiercy itd.
    • Bycie celem napadów i ataków wielu złodziei, zazdrośników itp.

Mocne strony:
    Rycerstwo, Dyplomaci, Nauczyciele, Jubilerzy, Naukowcy, Zaklinacze, Szlachta itp.
Szlachta Rycerska


Szlachta wysoka / Szlachta urodzona / Szlachta właściwa

Opis:
    Urodzeni w szlacheckich rodzinach, w których tytuł szlachecki mieli minimum rodzice i dziadkowie. Ich stanowisko wśród szlachty jest o wiele pewniejsze niż stanowisko Szlachty rycerskiej. Mogą wprawdzie nie mieć personalnych zasług, jak rycerscy, ale tutaj renomę liczy się uznaniem wśród szlachty, a także bliskością do Władcy i posiadanym majątkiem.

Korzyści:
    √ Wysoka pozycja
    √ Duży majątek

Wady:
    χ Uwikłanie w "Grę"
    χ Ciągła obserwacja

Przywileje:
    • Podlegają bezpośrednio pod Władcę
    • Posiadają swe ziemie i duże, rozbudowane już majątki - mogą mieszkać zarówno w stolicy, jak i za miastem
    • Są szanowani przez przedstawicieli niższych kast, a jeśli nie to nie krępuje ich etyka w wymierzaniu kar za brak szacunku, nie czują się z tym tak źle jak szlachta rycerska, która sama niebawem należała do tych "niższych"
    • Brak nomralnej pracy - prawie nikt, kto może żyć jak panisko nie potrzebuje pracy (chyba, że jako hobby).

Zagrożenia:
    • Szlachta toczy "Grę".. w wyniku gry nigdy nie wiesz kto wbije ci przysłowiowy sztylet w plecy. To ciągła walka o utrzymanie pozycji i względów;
    • Konieczność posiadania rodziny, najlepiej wżenienia się w arystokrację lub inne szlacheckie rody, posiadania spadkobiercy itd.
    • Bycie celem napadów i ataków wielu złodziei, zazdrośników itp.
    • Nie można nikomu ufać - każdy inny ród, a nawet niekiedy rodzina czycha na twoje miejsce i łatwo stracić dobre imię, a wtedy prosta droga do upadku i utraty tytułu Szlachty.

Mocne strony:
    Szlachta... miewają naturalnie różne hobby, ale mało który szlachcic pracuje dla zarobku
Szlachta Wysoka


Arystokracja / Royalsi / Dzieci Bogów

Opis:
    Arystokracja to coś o czym każdy śni - są to bowiem rodziny ściśle związane z Władcami. Aby być Arystorkatą, trzeba mieć w rodzinie Władcę - minimum 4 pokolenia wstecz. Są wyżej od Szlachty i są mocno związani z polityką ich rasy.

Korzyści:
    √ Ogromny prestiż
    √ Wielka swoboda

Wady:
    χ Każdy krok obserwowany
    χ Ostrożna polityka

Przywileje:
    • Wyżej od nich stoi już tylko aktualny Władca, mało kto jest więc w stanie "podskoczyć" takiej rodzinie.
    • Stać ich niemal na wszystko, więc mogą mieszkać czy za miastem, czy w stolicy, czy nawet na Zamku
    • Mało praw ich ogranicza. Na dobrą sprawę mogą zabić Chłopa i w sumie nic się z tym dalej nie stanie. Ich słowo to jedyna prawda - naturalnie nie licząc słowa Władcy

Zagrożenia:
    • Najmniejsze 'pierdnięcie' z ich strony może wywołać wojnę z inną rasą, reprezentują bowiem swą rasę, więc muszą uważać na polityczne zagrywki
    • Szlachta nie daje im spokoju, więc muszą użerać się z "Grą", która może nie szkodzi im za bardzo, ale może wpłynąć na poziom ich uznania oraz bliskość do tronu
    • Członkowie arystokracji to nie jest rodzina, to rywale i wrogowie, jest tam wiele intryg, brudów i okrucieństwa. Wyścigi po dziedzica i do łask Władcy...
    • Bycie celem zabójców to nic nowego.

Mocne strony:
    Arystokracja najczęściej piastuje polityczne stanowiska, a nawet specjalistyczne rangi nadane przez Władcę, gdyż to oni są najbliżej Władcy i to im Władca ufa najbardziej.
Arystokracja


Ostatnio zmieniony przez Raashtram dnia 16.02.19 0:10, w całości zmieniany 1 raz
Raashtram
RaashtramDusza Świata Raashtram
Liczba postów : 1658
PisanieTemat: Re: Kasty Społeczne  Kasty Społeczne Empty15.02.19 19:25

Zachowanie Kast
W świecie Raashtram (jak i u nas), kasty społeczne zawsze miały jasno określone, co im wypada, a co nie, a także jakie reperkusje może coś wywołać. Warto, byście wiedzieli, na co się piszecie wybierając np. szlachtę lub mieszczan itp.

W zależności od rasy mogą trafić się wyjątki od reguł itp.!

Ważna Informacja
Poniższe info pokazują, jak pewne sprawy postrzega ogół, świat itd. Nie oznacza to, że wasza postać MUSI tak postępować - ale liczcie się z konsekwencjami waszych czynów!


Szlachta i Arystokracja

*Rody Szlacheckie u Tytanów:

- Nie przeklinają jak plebs publicznie;
wyjątki:

- Ubierają się reprezentacyjnie;
Info: Podczas, gdy szlachta rycerska jeszcze w miarę często chodzi w zbroi itp. tak pozostali - a zwłaszcza kobiety - chodzą w eleganckich strojach, modnych w swym królestwie.
wyjątki:

- Nie zadają się z pospólstwem;
wyjątki:

- Szlachcie nie wypada pracować;
Info: Szlachta rycerska - osobnik mianowany na szlachtę rycerską za zasługi, nadal jeszcze często wykonuje zawód, jednak jego rodzina już nie. Co do pozostałej szlachty i arystokracji, to nie wypada im posiadać jakichkolwiek fizycznych/uwłaczających zawodów. Jeśli już czymś się parają, to rycerstwem, polityką itp., czyli zajmują jakieś stanowiska na dworze. Lub po prostu "są" sobie szlachtą i żyją z podatków swych podwładnych. Mogą miewać hobby, ale tylko jako zainteresowania i to nieliczne; takie, które nie gorszą.
wyjątki:

- Nie spoufalają się ze służbą;
wyjątki:

- Nie uprawiają seksu przedmałżeńskiego;
Info: Kobiety miały w noc poślubną "test białego prześcieradła" by sprawdzić czy jest dziewicą, narzucony przez rodzinę męża. Z kolei rodzina panny młodej niekiedy chciała, by w trakcie konsumpcji małżeństwa w noc poślubną, w pomieszczeniu znajdował się "świadek".
wyjątki:

- Głowa rodu ma absolutną władzę nad członkami rodu, są mu/jej winni posłuszeństwo i szacunek;
wyjątki:

- Małżonków wybierają rodzice, ew. głowa rodu;
Info: Ślub brano w wieku 20–25 lat (kobiety) i 25–29 lat (mężczyźni). Małżeństwo określano jako głęboką przyjaźń, choć małżonkowie często nie znali się przed zawarciem związku małżeńskiego, gdyż decydujący był majątek, nie zaś wzajemne uczucie.
wyjątki:

- Związki "kazirodcze" dla zachowania czystości krwi rodu etc. z kuzynostwem, wujostwem itp. jedynie ustalone przez rodziców/głowę rodu - nie przez samych młodych;
wyjątki:

- Głowa rodu/rodzice mieli tak absolutną władzę nad rodziną/potomstwem, iż mieli prawo wygnać ich z miasta, wydziedziczyć, czy nawet zasądzić karę typu zamknięcie w dybach, baty itp.
wyjątki:

- Dzieci robiło się często - bo często umierały;
Info: Sytuacje śmierci dzieci lub poronienia były częste ze względu na - mimo wszystko - kiepskie warunki lub zagrożenia panujące w owym świecie. Dziewczynki i chłopców wychowywano oddzielnie – w towarzystwie kobiet do szóstego roku życia, następnie chłopców uczyli mężczyźni, po czym wysyłano ich do szkół, by w przyszłości zajęli ważne role na dworze Władcy lub kształcili się na rycerza, dziewczynki zaś były uczone czytania i pisania oraz zajęć gospodarskich.
wyjątki:

- Rody miedzy sobą najczęściej się kłóciły i oskarżały o byle g***. Plotki im szkodziły;
Info: Dlatego plotki negatywne na temat jakiegoś rodu i jego członków były ujmą dla rodziny i powodem by inne rody mogły ich gnębić (ofiary plotek miast pocieszać - karano surowo).
wyjątki:

- Szlachta jest jednocześnie wizytówką Królestwa;
Info: Jeśli krzywdzi wizerunek, bruka go, Władca często pozbawia takiego rodu przywilejów i tytułu szlacheckiego, a niekiedy nawet zsyła na wygnanie lub więzienie i inne kary;
wyjątki:

- Więzy rodzinne ponad wszystko, a także dobre koneksje;
Info: Szlachta zależna była od koneksji jakie mieli - im lepsze i więcej, tym wyżej mogli zajść, ale również istotne dla nich są więzy rodzinne.
wyjątki:

- Plotkująca szlachta to plotkujące całe miasto;
Info: Gdy plotkuje szlachta, plotkuje też służba, jak plotkuje służba, to i ich znajomi, przekupy na targu, a za moment nawet wędrowni handlarze itp. w innych miastach.
wyjątki:

- Niezamężnej kobiecie na wydaniu najczęściej towarzyszy przyzwoitka;
Info: Młode kobiety, które nie mają męża, lub te, które są na wydaniu itp. mają wyznaczoną przez rodzinę przyzwoitkę, która pilnuje aby dama nie spoufalała się z mężczyznami i by nie doszło do związków czy stosunków, o których rodzina by się nie dowiedziała. Potem zdawała relacje "górze".
wyjątki:

- Głowa rodu musi świecić przykładem rodem z powyższych punktów.


Mieszczanie

*Mieszczanie u Tytanów:

- Zawód to ich źródło utrzymania;
wyjątki:

- Ubiór odezwierciedla ich kastę;
Info: o ile zawód nie wymaga tego, mieszczanie raczej nie chodzą w zbroi i nie noszą nie wiadomo jakiej broni. W mieście tym bardziej - Straż patrzyłaby podejrzliwie na takiego zielarza z wielkim mieczem, czy coś.
wyjątki:

- Małżeństwa niekoniecznie z miłości;
Info: Często w małżeństwach chodziło o posag, o łączenie majątku, poszerzanie zakresu wpływów swej działalności itp. Niekoniecznie chodziło o miłość, ale o wiele częściej się trafiała Mieszczanom niż Szlachcie.
wyjątki:

- Czystość i schludność;
Info: Mieszczan charakteryzuje to, że chodzą zawsze zadbani i czyści. Nie czuć ich stajnią, mają ładne fryzury, a nie zwykły kocyk lub warkoczyki po bokach.
wyjątki:

- Bycie obiektem plotek w mieście jest złe;
Info: Wystarczy jedna głupia plotka i jesteś wytykana/y przez całe miasto. A od tego niedaleko już do prześladowań i przemocy.
wyjątki:

- Inność jest zła;
Info: Miej swoje zdanie inne od ogółu, albo rewolucyjne, a potraktuje się ciebie jak chwast, który należy się wyrwać.
wyjątki:

- Chłopi nie są gorsi ale śmierdzą;
Info: To nie tak, że chłopi są gorsi, ale mieszczuchy często uważają ich za nieokrzesanych, brudnych lub mniej inteligentnych i choć nie zawsze jest to prawdą, to tak często się myśli.
wyjątki:

- Ze Szlachtą lepiej nie mieć na pieńku;
Info: Może i szlachta to nie twoi panowie, ale jako mieszczanin wolisz być z nimi w pozytywnych relacjach - może będą kupować u ciebie lub sponsorować twoje badania itp.?
wyjątki:

- Pisanie i czytanie częściej niż u Chłopstwa;
Info: Nie każdy zawód, ale duża większość społeczeństwa potrafi albo pisać albo czytać - w niewielkim zakresie. Głównie jest to jednak przywilej konkretnych zawodów.
wyjątki:

- Mieszczanie utrzymują między sobą bliskie relacje;
Info: Często się mijają i spotykają na targu, odwiedzają swoje sklepy czy zakłady i mają ze sobą dużo do czynienia. Nic dziwnego, że prawie każdy w pewnych rejonach się zna itp. Jest sporo plotkowania, ale i większość stara się trzymać zgodę z sąsiadami i znajomymi.
wyjątki:

- Mieszczanie mogą pozwolić sobie na randkowanie, ale bez przesady;
Info: To nie tak, że kobieta musi być dziewicą w trakcie małżeństwa. Ale zbyt puszczalskie kobiety - i mężczyźni - nie są mile widzianą partią!
wyjątki:


Chłopi

*Chłopi u Tytanów:

- Do Szlachty i Arystokracji odzywają się głównie, gdy ich ziemie się walą, palą itp.
Info: Chłopi nie utrzymują kontaktów i relacji towarzyskich ze szlachtą i arystokracją, chyba że przedstawiciel rodziny etc. który ma sprawę do rodu, pod którego zarządzaniem się znajduje, uda się na oficjalną audiencję.
wyjątki:

- Chłopstwo jest wielce wdzięczne Szlachcie, iż może dla nich pracować;
Info: Mają, gdzie mieszkać, co jeść, mają zapewnioną protekcję itd. I nawet jeśli pan ich ziemi, jest ostatnim ch**em to i tak i tak wdzięczność okazują.
wyjątki:

- Brak niemal jakiejkolwiek edukacji;
Info: Dzieci przyuczały się "fachu" rodzinnego od rodziców/krewnych wzrastając w gospodarstwie. To mogła być uprawa roli, hodowla koni, prowadzenie gospody etc. A już na pewno nikt nie uczył ich czytać i pisać - bo wykształcony chłop to jest coś, co nie istnieje.
wyjątki:

- Wielka bogobojność, ale praktykowana przy małych ołtarzykach;
Info: Przecież chłopi nie będą na modły zapitalać do miasta, plus i tak mało kto ich tam chce, a już na pewno nie szlachta. Więc mają sobie małe ołtarzyki, kapliczki itp. przy których się modlą.
wyjątki:

- Ciepli i otwarci dla swoich, ale podejrzliwi w stosunku do obcych;
Info: Chłopi, żyją na niewielkich wioskach lub skupiskach gospodarstw, więc dbają o swoją niewielką wspólnotę. Każdy obcy jest dla nich zagrożeniem. Wyjątkiem są chłopi, których interes polega na kontaktach z obcymi.
wyjątki:

- Nie stroją się nie wiadomo jak i ile;
Info: To nie tak, że są brudasami, czy nie znają mody. Ale w ich życiu i pracy jest wiele brudu i niewygodnych czynności. Muszą mieć więc ubiór praktyczny i niekiedy się pobrudzą.
wyjątki:


Włóczędzy

*Włóczędzy u Tytanów:

*Włóczędzy u Lykantropów:

- To albo osoby bez domu i stolicy, albo osoby, których zawód polega na wędrówce. Niekiedy są to też osoby, które podlegają pod jakiegoś Władcę, mieszkają na terenach królestwa, ale żyją na marginesie lub dużo podróżują;

- Inni nie spoglądają na nich nazbyt przychylnie;
wyjątki:

- W sumie to niewiele norm itp. ich obchodzi. Nawet jak nie wypada im czegoś robić, czy z kimś gadać, to i tak są na nizinach społecznych, więc cóż...
Jak zachowują się przedstawiciele owych Kast!

Kasty Społeczne

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry
Strona 1 z 1

Pozwolenia na tym forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Raashtram PBF :: Organizacja :: Mechanika :: Profesje, Kasty-

Forum Raashtram nazwę ma ku czci Flamberga,
jest jednak autorskim dziełem twórców forum.
Zawartość Raashtram należy do twórców i graczy,
z kolei większość grafik, kodów itp. nie jest naszego autorstwa.