Raashtram PBF
moda - Moda Raashtram Q163nkp
Raashtram PBF
moda - Moda Raashtram Q163nkp
Witaj mój Panie
Jeśli tylko zapragniesz, świat Raashtram stoi przed Tobą otworem. Może zechcesz zostać mym Władcą? Nie obawiaj się, jeśli władza to nie to czego szukasz, to możesz przewodzić szlacheckiej rodzinie, prowadzić lokalny biznes, albo może... poszukasz miłości? Jeśli to za mało to mój brat próbuje imponować kobietom swymi wyczynami i przygodami, więc możesz jego wysłuchać.
Och... wybacz o Pani
Twa uroda onieśmiela nawet tak dzielnego rycerza, jak ja. Chcesz posłuchać o mych wyczynach? A może sama poszukujesz przygody? Moja siostra opowiada o spokojnym życiu poświęconym rodzinie i pracy, ale dla mnie życie to przygody! Odkrywanie nowych stworzeń, badanie każdego zakamarka Raashtram i świata poza nim! Walka z piratami, potworami i innymi stworami, które zagrażają tym ziemiom! Nie zwlekajmy dłużej, znalazłem już idealne miejsce na naszą wspólną przygodę.
 

Share

Moda Raashtram

Vladimir Tepes
Vladimir TepesWładca Rasy
Liczba postów : 256
PisanieTemat: Moda Raashtram  moda - Moda Raashtram Empty07.12.16 13:58

Moda Raashtram
czyli: ubrania typowe, nowoczesne oraz kiedy jak się ubrać


Poniższe informacje opisują realia świata i w jaki sposób wszystko funkcjonuje - nie opisują mechaniki. To informacje potrzebne tylko, jeśli ktoś chce lepiej poczuć klimat. Na tej wiedzy zyskają, jedynie osoby rządzące, albo takie, które nie pomieszkują w stolicy ich rasy.

Spis Treści:

    Moda w Królestwach

    przegląd mody:

    Reakcje na kontrowersyjny ubiór

  • W większości królestw kobieta nosząca spodnie to nadal ogromy szok. Takowe kobiety traktowane są znacznie mniej kobieco i patrzy się na nie podejrzliwie - bo po co kobieta założyła spodnie? Do wygodnego poruszania się? Może włamywaczka? Każda kobieta powinna bardzo uważać gdzie i kiedy nosi spodnie, a zwłaszcza szlachcianki;

  • Niektóre sfery na brak nakrycia głowy u mężczyzny mogą zareagować rozbawieniem lub zdziwieniem. Naturalnie chodzi o bardziej majętne osoby. Brak nakrycia głowy = inni myślą, że może nie jest ten osobnik taki bogaty jak twierdzi;

  • Ogromne dekolty są dla niektórych gatunków naturalne, ale z kolei inne mają ubiory bardziej zakryte. Dlatego wielki dekolt lub odkryty brzuch czy ramiona mogą być uznane nie tylko za skandal ale i być obraźliwe. Zważajcie drogie panie na to, do jakiego miasta włazicie pół nagie;

  • Fryzura to ważny aspekt życia bogatszych. Nie zapomnij dokładnie się uczesać, spiąć włosów, przystrzyc, czy ogolić, albo inni mogą was wyśmiać;

  • Chłopstwo i Mieszczanie powinni raczej znać swoje miejsce. Bogate ozdoby, detale, materiał - wszystko to zwraca na was uwagę, ale taką negatywną. Możecie się narazić na napaść, pobicie, wyśmianie czy wrzucenie do kałuży błota. A wszystko to albo z zazdrości innych biednych, albo z zawiści bogaczy, którzy nie lubią, gdy biedni są zbyt blisko ich poziomu;

  • Chodzenie na boso jest uznane za DZIWNE. Nie tyczy się Faunów itp. Ale chodzenie NAGO to coś nie do pomyślenia - jedynie Lykantropy, ale to również te bardziej dzikie plemiona - uznają "goliznę".

    Jak się nie ubrać na..

  • Wizytę w Świątyni - nigdy nie ubieraj się na modły w sposób roznegliżowany. UBIERZ SIĘ! Nawet rasy, które mają w strojach sporo golizny, zakładają na siebie jakiś płaszcz itp. na tę okazję;

  • Bogate przyjęcie - dowiedz się czy wymagany jest strój balowy, wieczorowy czy może obowiązuje przebranie. Przyjście w nieodpowiednim typie stroju to samobójstwo towarzyskie;

  • Pracę - ubierz się adekwatnie do zawodu, tak by wzbudzać szacunek.. pamiętaj, że jak cię widzą tak cię piszą, więc jeśli masz kontakt z klientami nie przychodź w pogniecionych i śmierdzących ubraniach, bo wszyscy uciekną w popłochu;

  • Audiencję u Władcy - najważniejsze to nie ubrać tego samego ani też podobnego co Władca/Władczyni... inaczej wszyscy cię zjedzą. Twój strój powinien być zadbany, ale i skromny. Niech nie wali po oczach bo się Władca nie skupi na prośbie tylko mrużeniu oczu;

  • Wypad do miasta - nie zapominaj, że pogoda zmienną jest i warto mieć czasem co na siebie zarzucić. Nie ubieraj się też zbyt wytwornie na spacer po mieście bo cię okradną;

  • Spotkanie w karczmie - wiedz, że jeśli przyjdziesz z wielkim dekoltem (kobieta) lub klatą na wierzchu (facet) to automatycznie trafisz w myślach innych do kategorii "prostytutka";


Przykładowe filmiki:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Moda Raashtram

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry
Strona 1 z 1

Similar topics

-
» Główna Księga
» Raashtram szuka specjalistów w zawodach i nadzorców

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Raashtram PBF :: Organizacja :: Spisy i księgi :: Świat-

Forum Raashtram nazwę ma ku czci Flamberga,
jest jednak autorskim dziełem twórców forum.
Zawartość Raashtram należy do twórców i graczy,
z kolei większość grafik, kodów itp. nie jest naszego autorstwa.