Raashtram PBF
IndeksIndeks  PortalPortal  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 

Pytania do Administracji

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AutorWiadomość

~Dusza Świata Raashtram~

Liczba postów : 767

PisanieTemat: Pytania do Administracji   10.03.15 15:11

First topic message reminder :

Pytania do Administracji

Zadawajcie pytania tutaj zamiast na PW - w ten sposób szybciej doczekacie się odpowiedzi.

Ponieważ tutaj odpowiedzieć wam mogą różni Admini/MG, a nawet sami userzy... A gdy piszecie na PW, to wiadomość może nie zostać tak szybko odczytana. W końcu PW służy do prywatnej korespondencji, a nie do ważnej korespondencji związanej z forum.

Dlatego upraszamy o zadawanie pytań w tym temacie.

[You must be registered and logged in to see this link.]

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

AutorWiadomość

~Widmo~

Liczba postów : 713

PisanieTemat: Re: Pytania do Administracji   01.04.15 13:21

Glorien Alfirin napisał:
Chciałbym powiązać swoją postać z rodem i zastanawiam się, czy mógłbym wprowadzić jako taką pamiątkę rodzinną z już osadzonym kryształem mocy?
Dodam jeszcze, że nie chcę, aby ta broń była wyposażona w czar ofensywny, ale bardziej w coś neutralnego/defensywnego.
Jesteś Mitycznym. Czerpiesz moc z kryształów. Naturalne, że możesz posiadać przedmiot rodowy z kryształem bo i tak i tak masz moce.
Ale rozwieję twoje błędne przypuszczenia. Kryształ musi być tego samego żywiołu, z jakiego obecnie korzystasz i nie ma "wgranych zaklęć" - dziwny pomysł w ogóle. To po prostu kryształ mocy. Możesz z niego czerpać by zaklęcia były silniejsze. A np. broń z takim kryształem itd. potrafi niekiedy mieć właściwości danego żywiołu, ale trzeba umieć nią władać.
Toteż - tak. Możesz mieć. Ale nie ma w niej dodatkowych zaklęć ani niczego bo to tylko kryształ mocy. P.S. I nie może być to broń ani zbroja czy coś bojowego a zwykła pamiątka, jak amulet czy coś w ten deseń.

Glorien Alfirin napisał:
Czy postać będąca moim bratem bliźniakiem może korzystać z tego samego wizerunku co ja?
Tak może. Jak najbardziej.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

~Truposz ~ Duch~

Liczba postów : 44

PisanieTemat: Re: Pytania do Administracji   01.04.15 21:44

Jak to jest z umiejętnościami "Używanie przedmiotów z kryształami" i "Ulepszone władanie przedmiotami z kryształami"? Czy w związku z tym, że to drugie jest zapewne pochodną tego pierwszego to czy trzeba zapisywać obie umiejętności w KP czy jeśli napiszę tylko Ulepszone władanie przedmiotami z kryształami to automatycznie zwolni mi się bloczek na jeszcze jedną umiejętność? Very Happy
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

~Widmo~

PisanieTemat: Re: Pytania do Administracji   01.04.15 21:51

Arhimel Vidari napisał:
Jak to jest z umiejętnościami "Używanie przedmiotów z kryształami" i "Ulepszone władanie przedmiotami z kryształami"? Czy w związku z tym, że to drugie jest zapewne pochodną tego pierwszego to czy trzeba zapisywać obie umiejętności w KP czy jeśli napiszę tylko Ulepszone władanie przedmiotami z kryształami to automatycznie zwolni mi się bloczek na jeszcze jedną umiejętność? Very Happy
Zwolni się automatycznie cat Wystarczy ci jedno. No chyba, że od początku planujesz nie wiadomo jakie szarże z taką bronią czy innymi przedmiotami, ale z góry mówię, że nie ma co bo wpierw jeszcze takie przedmioty trzeba zdobyć - przy zapisie ich nie dostaniesz Very Happy
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Gość

~Gość~

PisanieTemat: Re: Pytania do Administracji   02.04.15 12:42

To i ja mam pytanie! Poltergeist... mam kilka pytanek co do tej rasy:
- Poltergeistem trzeba się urodzić, czy człowiek zostaje widmem po śmierci i wtedy może opętać ciała innych?
- Jeżeli planuję stworzenie Poltergeista, to mam w biografii opisać życie ludzkie, a potem napisać, że po śmierci moja postać stała się widmem i opętała kogoś?
- O co chodzi z tą życiową misją? Mam sobie obrać jakiś cel, do którego będę dążyć?
- W karcie mam opisać w jaką istotę weszło widmo? Bo wiek zależy przecież od opętanego ciała.
Powrót do góry Go down

~Widmo~

PisanieTemat: Re: Pytania do Administracji   02.04.15 12:52

Aimee Grayson napisał:
Poltergeistem trzeba się urodzić, czy człowiek zostaje widmem po śmierci i wtedy może opętać ciała innych?
One "rodzą się" gdy ktoś umiera. Co nie znaczy, że są tą osobą, która zmarła, nie nie. Po prostu dusza zmarłego zyskuje najczęściej nowe cechy i powstaje zupełnie nowa persona jaką jest Poltergeist. Naturalnie nie od każdego zmarłego dusza się oddziera i tworzy Poltergeist bo byłoby ich dość sporo. Nota bene nie kojarzą raczej "z kogo się narodzili".

Aimee Grayson napisał:
Jeżeli planuję stworzenie Poltergeista, to mam w biografii opisać życie ludzkie, a potem napisać, że po śmierci moja postać stała się widmem i opętała kogoś?
Zależy. Jeśli chcesz pamiętać kim był osobnik, z którego Poltergeist się narodził za życia, to śmiało, ale nie musisz. Może zacząć od "narodzenia" się przy czyimś zgonie i bycia już tym uroczym.. "duszkiem".. he he..

Aimee Grayson napisał:
O co chodzi z tą życiową misją? Mam sobie obrać jakiś cel, do którego będę dążyć?
Jak pisałam przy pierwszym pytaniu.. By ze zmarłego powstał Poltergeist, musi mieć coś ważnego za życia, czego nie zrobił/nie dopilnował itp. To może być nauczenie się jazdy konnej, podziwianie jak dorasta synek, odkrycie nowego eliksiru czy stoczenie heroicznej walki itd. itp. Taki cel właśnie. Ale spokojnie - uzupełnisz to dopiero w Kodeksie w ukrytych info by MG w razie czego wiedział co może za misję/wtykę ci zrobić by pomóc ci wykonać to zadanie.

Aimee Grayson napisał:
W karcie mam opisać w jaką istotę weszło widmo? Bo wiek zależy przecież od opętanego ciała.
Tak. W aparycji zaznacz i przy rasie pod nickiem dodaj np. "Poltergeist Ventrue" albo "Poltergeist Centaura".
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Gość

~Gość~

PisanieTemat: Re: Pytania do Administracji   03.04.15 8:35

Dobra mam kilka kolejnych pytań, nie bijcie c:
- Co się dzieje z Poltergeistem po śmierci opętanego przez niego ciała? Umiera, czy widmo jest wolne i może znaleźć sobie kolejny dom w postaci innego ciała?
- Czy możliwa jest zmiana wizerunku, gdy gramy Poltergeistem? W końcu może sobie zmienić ciało, prawda?
- Czy Poltergeista da się unicestwić tylko egzorcyzmem, czy istnieje również jakiś inny sposób?
Powrót do góry Go down

~Widmo~

PisanieTemat: Re: Pytania do Administracji   03.04.15 11:28

Aimee Grayson napisał:
Co się dzieje z Poltergeistem po śmierci opętanego przez niego ciała? Umiera, czy widmo jest wolne i może znaleźć sobie kolejny dom w postaci innego ciała?
Nie. Umiera. A jeśli nie udało mu się wypełnić życiowego celu to jego duch zamienia się w złośliwe widom (NPC - MG nim prowadzi). Jest w żywotności rasy napisane przecież, a nie ma wzmianki, że dusza może opętać dalej ^^

Aimee Grayson napisał:
Czy możliwa jest zmiana wizerunku, gdy gramy Poltergeistem? W końcu może sobie zmienić ciało, prawda?
Nie. Nie można. Masz jedno ciało i tylko to ciało i już go nie zmieniasz.. Smile Gdyby była taka możliwość - byłaby w opisie rasy.

Aimee Grayson napisał:
Czy Poltergeista da się unicestwić tylko egzorcyzmem, czy istnieje również jakiś inny sposób?
Tak. Odciąć głowę, przebić serce, utoczyć krwi, otruć... No wiesz... takie tam różne detale, które całkowicie cię uśmiercą... ale razem z ciałem Very Happy Egzorcyzm tylko jeśli jakaś świadomość i ułamek życia dawnego właściciela, jest nadal w tym ciele.... w innych przypadkach egzorcyzm nie jest potrzebny i po prostu odrąbuje się głowę.
Ale spokojnie. To cywilizowany już świat. Raczej tak się nie robi, bo w końcu Poltergeisty to poniekąd też mieszkańcy... Very Happy
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

~Szlachetna~

Liczba postów : 66

PisanieTemat: Re: Pytania do Administracji   03.04.15 13:57

Czy można zwiększyć sporo długość podpisu, nie po to by dodać jakieś wielkie obrazki czy dużo tekstu, tylko ładnie formatować to w css? Moje obrazki mają po 200px wysokości, ale niestety długość podpisu mnie bardzo ogranicza :< [You must be registered and logged in to see this link.] - w żadnym wypadku nie rozciągnie forum, a dodać nie moge
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

~Konto NPC~

Liczba postów : 31

PisanieTemat: Re: Pytania do Administracji   03.04.15 14:10

Aeris Edhellad napisał:
Czy można zwiększyć sporo długość podpisu, nie po to by dodać jakieś wielkie obrazki czy dużo tekstu, tylko ładnie formatować to w css? Moje obrazki mają po 200px wysokości, ale niestety długość podpisu mnie bardzo ogranicza :< [You must be registered and logged in to see this link.] - w żadnym wypadku nie rozciągnie forum, a dodać nie moge

W przypadku tego serwisu nie. Za to są sposoby, aby to oszukać, na przykład: [You must be registered and logged in to see this link.]

P.S. Jak dla mnie obrazki są za wysokie.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

~Truposz ~ Duch~

Liczba postów : 44

PisanieTemat: Re: Pytania do Administracji   04.04.15 15:52

Muszę się upewnić. Ubrania w lore forum są bardziej współczesne czy odpowiadają bardziej realiom średniowiecznym, renesansowym? Very Happy
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Gość

~Gość~

PisanieTemat: Re: Pytania do Administracji   04.04.15 16:01

A ja też mam takie małe pytanie i wypadałoby się upewnić Very Happy
Azraele szybują, nie latają. Czyli np. start z płaskiej powierzchni jest dla tej rasy niemożliwy, ale np. przy zeskoczeniu z budynku już tak? Very Happy

edit.
+ Może by zrobić taki temat z proponowanymi wizerunkami? Sama miałam wątpliwości ze znalezieniem dla siebie czegokolwiek i nie wiem czy dobrze wybrałam, może zrobić spis takich klimatycznych wizerunków + fotek do nich. Pomóc trochę ludziom Very Happy
Powrót do góry Go down

~Widmo~

PisanieTemat: Re: Pytania do Administracji   04.04.15 18:45

Arhimel Vidari napisał:
Muszę się upewnić. Ubrania w lore forum są bardziej współczesne czy odpowiadają bardziej realiom średniowiecznym, renesansowym? :D
Zaglądajcie wpierw do FAQ:
[You must be registered and logged in to see this link.] :)
Pierwsze pytanie z odpowiedzią :)

Raven Maydayle napisał:
A ja też mam takie małe pytanie i wypadałoby się upewnić :D
Azraele szybują, nie latają. Czyli np. start z płaskiej powierzchni jest dla tej rasy niemożliwy, ale np. przy zeskoczeniu z budynku już tak? :D
No jak to z szybowaniem bywa - trzeba zacząć z wyższego punktu, albo z niskiego ale przy dobrym wietrze :)

Raven Maydayle napisał:
Może by zrobić taki temat z proponowanymi wizerunkami? Sama miałam wątpliwości ze znalezieniem dla siebie czegokolwiek i nie wiem czy dobrze wybrałam, może zrobić spis takich klimatycznych wizerunków + fotek do nich. Pomóc trochę ludziom :D
Propozycje piszemy tutaj: [You must be registered and logged in to see this link.]
A wszelką pomoc jak wizerunki czy inne można dać tutaj: [You must be registered and logged in to see this link.] Po to jest ten dział i o wszystko można tam pisać :)
I nie trzeba szukać klimatycznych fotek. Spójrz chociażby na moją Altheę, albo na Ezekiela. Avków ten se nie fotoszopujcie bo po co. Avki mają tylko jako tako okazywać wasz wygląd. W profilu w cechy dodajecie pozostałe ważne aspekty - nie jest to pole dla koloru oczków z avka tylko właśnie, by podkreślić, że postać ma skrzydła, łuski czy cokolwiek takiego :) Kwestia wyobraźni - nie robilibyśmy forum z realnymi avkami gdyby avki miały w 100% pokazywać postać ^^''
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

~Demon~

Liczba postów : 166

PisanieTemat: Re: Pytania do Administracji   06.04.15 20:58

1) Na czym polega moc "Życzenie śmierci"

2) Czy można tworzyć własne moce na podstawie dostępnych żywiołów?
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

~Dusza Świata Raashtram~

PisanieTemat: Re: Pytania do Administracji   06.04.15 21:06

Thanatos Kurai napisał:
1) Na czym polega moc "Życzenie śmierci"?
*Życzenie śmierci - najprostsze wyjaśnienie to "coś a la Crucio".. Życzysz śmierci komuś tak bardzo, że zaczyna twe życzenie czuć w bolesny sposób... Podobnie jak w voodoo tylko nie potrzebujesz kukiełki x3

Thanatos Kurai napisał:
2) Czy można tworzyć własne moce na podstawie dostępnych żywiołów?
Owszem można złożyć propozycje mocy, ale prosimy by nazwy były w miarę chwytliwe i tłumaczące działanie Very Happy No i na wszelki wypadek krótkie objaśnienia jak działają dawajcie Smile A my po zaakceptowaniu ich dodamy je do ogólnego spisu.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

~Demon~

PisanieTemat: Re: Pytania do Administracji   06.04.15 21:10

A gdzie składać takie propozycje?
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

~Dusza Świata Raashtram~

PisanieTemat: Re: Pytania do Administracji   06.04.15 21:14

W karcie postaci od razu możesz wpisać Smile
Albo w dziale Propozycji w Ogłoszeniach: [You must be registered and logged in to see this link.]
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

~Demon~

PisanieTemat: Re: Pytania do Administracji   07.04.15 17:29

Czy mógłbym grać osobą która jest potomkiem istot z dwóch różnych ras?
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

~Szlachetna~

Liczba postów : 157

PisanieTemat: Re: Pytania do Administracji   07.04.15 17:37

Thanatos Kurai napisał:
Czy mógłbym grać osobą która jest potomkiem istot z dwóch różnych ras?

Pozwolę sobie odpowiedzieć na to pytanie - tak, ale postać odziedziczy rasę albo po ojcu, albo po matce; na forum krzyżowanie ras nie jest możliwe.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

~Demon~

PisanieTemat: Re: Pytania do Administracji   07.04.15 18:56

Rozumiem, jednak ciekawi mnie jeszcze jedna rzecz z tym związana. Czy można odziedziczyć jakąś minimalną zmianę, np. dziecko człowieka i Nashora będzie miało pionowe źrenice , albo potomek Piaskuna i Bestii będzie posiadał większe skrzydła jeśli urodzi się jako Piaskun?
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

~Tytan~

Liczba postów : 72

PisanieTemat: Re: Pytania do Administracji   07.04.15 19:02

Thanatos Kurai napisał:
Rozumiem, jednak ciekawi mnie jeszcze jedna rzecz z tym związana. Czy można odziedziczyć jakąś minimalną zmianę, np. dziecko człowieka i Nashora będzie miało pionowe źrenice , albo potomek Piaskuna i Bestii będzie posiadał większe skrzydła jeśli urodzi się jako Piaskun?
Odpowiem z tego konta. Nie. Niestety nie. Dlaczego? Bo jest wiele ras i jakbyśmy jeszcze bawili się w mieszanki - nawet na pozór tak drobne i niegroźne - to za chwilę wymknęłoby się to spod kontroli Sad
Powiedzmy, że po prostu jedna pula genów wygrywa i koniec Smile
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

~Demon~

PisanieTemat: Re: Pytania do Administracji   08.04.15 0:46

Czy można łączyć moce z kryształów? Np aby stworzyć czarny ogień, który zamiast palić, "pożerałby" coś na swojej drodze
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

~Dusza Świata Raashtram~

PisanieTemat: Re: Pytania do Administracji   08.04.15 0:48

Thanatos Kurai napisał:
Czy można łączyć moce z kryształów? Np aby stworzyć czarny ogień, który zamiast palić, "pożerałby" coś na swojej drodze
Moce są jakie są. Nie ma łączonych bo to jak z zaklęciami. Połączysz Alohomora i Accio w nowe zaklęcie? Nie. Moce są niczym zaklęcia.. czerpią z kryształów, bo moc nie dynda w powietrzu.
Jednak w przemyśle i "technice" tego świata bywają kryształy używane czasem różne razem by korzystać z danych przedmiotów Smile Np. Kryształ Wody i Kryształ Wiatru w małym pokoju da nami piękną chłodnię xD
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

~Demon~

PisanieTemat: Re: Pytania do Administracji   08.04.15 0:59

i tu muszę się nie zgodzić co do porównania. Jedna osoba nie potrafi wypowiedzieć dwóch zaklęć na raz, jednak gdy potrafiła to te z przykładu stworzyłyby zaklęcie przywołująco - otwierające. Więc co by się stało gdyby użyć dwóch mocy na raz?
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

~Widmo~

PisanieTemat: Re: Pytania do Administracji   08.04.15 1:19

Thanatos Kurai napisał:
i tu muszę się nie zgodzić co do porównania. Jedna osoba nie potrafi wypowiedzieć dwóch zaklęć na raz, jednak gdy potrafiła to te z przykładu stworzyłyby zaklęcie przywołująco - otwierające. Więc co by się stało gdyby użyć dwóch mocy na raz?
Gdyby potrafiła to by był inny system i sytuacja. Tu tak samo. Nie da rady użyć dwóch mocy na raz. Jest to a-wykonalne, a gdyby ktoś spróbował w jakiś sposób tego dokonać to z pewnością nie skończyłoby się na implozji kryształu, ale i samego osobnika. Z mocą kryształów nie zadzieramy. Co innego jak ty użyjesz jakieś mocy i ktoś obok też. Ty np. jakiegoś strumieniu wody, on jakiegoś mroźnego podmuchu itd. Wtedy te moce ładnie się jakoś połączą, ale to jak się zgracie. Sam nie możesz. Jest to po prostu niemożliwe - to nie jest kwestia "gdybania" bo gdyby Snape nie zdradził przepowiedni Trelawnay Czarnemu Panu do rodzice Pottera by żyli i wszystko byłoby inaczej... czyli wszystko się zmienia i mamy co innego... Tak samo z zaklęciem. "Gdyby" tak było to nie byłoby Raashtram Smile Tu mamy taki a nie inny system ^^
Toteż: Nie Smile
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

~Demon~

PisanieTemat: Re: Pytania do Administracji   08.04.15 2:10

Czy jako wierzchowca muszę mieć konia? Czy może to być inne zwierze?
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content

~~

PisanieTemat: Re: Pytania do Administracji   

Powrót do góry Go down

Pytania do Administracji

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 2 z 4Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4  Next