Raashtram PBF
 

Share|

Sklep Alchemiczny

Magnus De Mertio
Magnus De MertioWidmo
Liczba postów : 148
Zobacz profil autora
PisanieTemat: Sklep Alchemiczny  08.10.15 11:26

Ogólny obraz sklepu
1 2 3 4 5

Lokal ten znajduje się w kamienicy niedaleko głównego rynku miasta. Jeśli chodzi o sam budynek, to wygada na zadbany mimo swego wieku. Dla kontrastu, gdy jednak wejdzie się do środka oczom potencjalnego klienta ukazuje się całkiem nowoczesny wystrój sklepu. Co więcej pomieszczenie wydaje się przyrządzone znacznie bardziej przestronnie, niż można by uważać z zewnątrz. Podłogę z kolei dla za chowania odpowiedniego klimatu wyłożono nieco szarymi panelami. Warto też zaznaczyć, że do oświetlenia każdego tu zakątka użyto kryształów światła, które całkiem dobrze sprawdzają się z sufitu. No, ale przechodząc do szczegółów, to większość regałów i innych mebli wykonano z drewna pomalowanego na brąz, bądź też zastosowano kombinację szklano-drewnianą, gdzie można się spotkać z barwami czerni. Blaty z natomiast wykonano z białego, wypolerowanego kamienia. Na tę chwile na regałach bardziej dominują składniki do mikstur, niż eliksiry, maści i inne alchemiczne produkty. No, ale jak poradzić skoro ten lokal świeżo otwarty, a półki trzeba było czymś wyłożyć. Nie znaczy to jednak, że nie znajdzie się tu niczego ciekawego...

Ogólny obraz zaplecza
1 2 3

Po przejściu drzwi za ladą trafia się natomiast do zaplecza. Naturalnie można tam znaleźć podstawowe pomieszczenia zdaniem Magnusa, czyli łazienkę i służbowe laboratorium  alchemiczne. Co do tego drugiego, to na środku pokoju stoją trzy stoły w układzie "=|". Każdy z nich ma taki sam rozmiar i zostały ułożone w taki sposób, by można było swobodnie się między nimi poruszać. Na dwóch równoległych umieszczona została chmara fiolek, szklanek, słoików i wszelkiej aparatury. Na ostatnim z kolei leży trochę różnych książek i narzędzi takich jak moździerz, młynek, miarki, parę łyżek itp. W pomieszczeniu jest parę regałów pełnych różnorakich materiałów na specyfiki, jak i pojemników. Stoi tu też parę maszyn pomocniczych, np. suszarki do ziół i grzybów. Warto zaznaczyć, że fiolki i materiały są tak oznakowany, iż mało kto poza Magnusem dałby radę się połapać.

Lista towarów na sprzedaż:
Mikstura lecznicza - 1 moneta
Eliksir miłosny (dawka zmniejszona) - 2 monety
3x Słaba trucizna (doskonała) - 3 monety
Trucizna paraliżująca (zwykła) - 3 monety
Perfum otępiający umysł (doskonały) - 4 monety
Mikstura lecząca średnie rany (doskonała) - 5 monet


Ostatnio zmieniony przez Magnus De Mertio dnia 02.11.15 13:22, w całości zmieniany 1 raz
Magnus De Mertio
Magnus De MertioWidmo
Liczba postów : 148
Zobacz profil autora
PisanieTemat: Re: Sklep Alchemiczny  02.11.15 13:10

Gdzieś tak trochę po spotkaniu Mavis

Jakiś czas temu niedługo po ostatnich wydarzeniach wypożyczył sobie z głównej biblioteki Avalonu książkę o historiach romantycznych. Temat ten nie był zbyt popularny, ale gdzieniegdzie taką literaturę można było dostać. A po co mu to było? Cóż nie to żeby znalazł sobie nowe hobby i czytał to dla rozrywki, po prostu chciał sobie rzucić światło na niektóre kwestie. No jakby nie patrzeć, to najlepiej uczyć się na przykładach, a ze względu na to co niedawno się stało, to potrzebował punktu odniesienia. Dlatego też oczekując klientów siedział za ladą i studiował tą książkę. Gdy minęły już dwie godziny miał za sobą parę rozdziałów i kilka odpowiedzi na trapiące go pytania, niestety w między czasie pojawiło się kilka nowych wątpliwości. Naturalnie gdy pojawiał się klient przerywał lekturę, w końcu nie mógł sobie pozwolić na zrażanie się ludzi do jego sklepu. Gdy pora największego ruchu minęła poprosił służkę, która z nim tu przyszła by przypilnowała sklepu, a sam udał się na zaplecze. Cóż uznał, że skoro nikt nie będzie teraz przeszkadzać to może się zająć małym zaopatrzeniem dla sklepu.

Proces tworzenia słaba trucizna.
Po odpowiednim w moździerzu suszonego rumianku oraz świeżego kozłka lekarskiego, zalał je w w zlewce litrem wrzątku z morskiej wody i zostawił na godzinę by płyn nabrał odpowiednich właściwości. W między czasie mieszał tylko wywar łyżeczką z kryształem wody oraz zostawił ją by energia z narzędzia wsiąkła do eliksiru. Następnie miksturę jeszcze przefiltrował i odlał do flakoników, tylu na ile starczyło. Po tym odstawił jeszcze naczynia na kolejne godziny by specyfik całkowicie do siebie doszedł.

Rzut k6 na powodzenie w wykonaniu mikstury (+2)
Rzut k6 na zachowanie kryształu (+2 alchemik i wie co robi)
Rzut k4 na jakość (+2 bo alchemik)
Rzut k3 na ilość (bez modyfikatorów)

[center]PODSUMOWANIE
(6+2=Cool A więc wyszło.
(2+2=4) Produkcja poszła bez problemu
(2+2=4) Jakość: DOSKONAŁA, a więc to coś mocnego.
(3+0=3) No to mamy 3 sztuki

Zadowolony z produkcji uznał że nowe produkty odstawi niedługo na pułki oraz zapisze w rejestrach towarów, by klienci mogli bez przeszkód przebierać w asortymencie. Następnie wrócił na trochę do lektury, gdyż książka nie była zła.


Ostatnio zmieniony przez Magnus De Mertio dnia 09.01.19 23:14, w całości zmieniany 2 razy
Raashtram
RaashtramDusza Świata Raashtram
Liczba postów : 1555
Zobacz profil autora
PisanieTemat: Re: Sklep Alchemiczny  02.11.15 13:10

The member 'Magnus De Mertio' has done the following action : Rzut Kostką

#1 'k6' :


--------------------------------

#2 'k6' :


--------------------------------

#3 'k4' : 2

--------------------------------

#4 'k3' : 3
Magnus De Mertio
Magnus De MertioWidmo
Liczba postów : 148
Zobacz profil autora
PisanieTemat: Re: Sklep Alchemiczny  17.11.15 18:32

Dzisiaj zbyt wielu klientów nie było, więc nie musiał za specjalnie się wysilać i mógł się poświęcić lekturze. Jednakowoż po przeczytaniu kolejnych dwóch rozdziałów okazało się, że czas zamykać. Cóż może i alchemia w jego życiu była dominującym czynnikiem, nie oznaczało to jednak że będzie w sklepie siedzieć non stop. Wyznaczył konkretne godziny, a jeśli ktoś potrzebowałby czegoś nagle to był podany adres jego posiadłości. Tak czy siak po spakowaniu książki do swej torby opuścił sklep i udał się do siebie, służka zamknąwszy sklep udała się za nim.

[zt]
Sponsored content
PisanieTemat: Re: Sklep Alchemiczny  

Sklep Alchemiczny

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Raashtram PBF :: Sfera Asgard :: Avalon ~ Uskrzydleni :: Miasto Główne-