Raashtram PBF
IndeksIndeks  PortalPortal  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 

Wybory Władców Etap 2

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość

~Widmo~

Liczba postów : 713

PisanieTemat: Wybory Władców Etap 2   10.04.15 9:50

Poniżej macie śliczniutki kodzik by wybory ładnie wyglądały. Uzupełniacie go naturalnie Smile

Rasy dopuszczone do tej części Wyborów: WSZYSCY CHĘTNI!

NICK POSTACI

Kandyduję na Władcę WPISZ

Strój na uroczystość: *klik*

Obietnice: wymień po przecinku krótkie słowa i hasła mające zapowiadać, jakie zmiany wprowadzisz po wyborach

Przemowa: tutaj wpisz przemowę swojej postaci, mającą zachęcić wyborców do głosowania na ciebie

Zachowanie: napisz krótko jak twoja postać zachowuje się podczas tej uroczystości - krótko

Kod Wyborczy:

Althea Meandro napisał:
W ramach przypomnienia chcę napisać, że przemów nie edytujemy - ew. na początku zaraz po wysłaniu jeśli wkradł się błąd.
Ale jeśli zobaczymy, że w trakcie trwania teraz wyborów, ktoś będzie edytował swoje przemówienia (a my-admini to widzimy) to zostanie zdyskwalifikowany z wyborów.

Ostatnio zmieniony przez Althea Meandro dnia 16.04.15 15:08, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

~Widmo~

PisanieTemat: Re: Wybory Władców Etap 2   10.04.15 10:31

(to ja dla przykładu wrzucę pierwsza)

Althea Meandro

Kandyduję na Władcę Uskrzydlonych

Obietnice: wsparcie dla szpitali i domów dziecka; ulepszone szkolnictwo; znalezienie atutów handlowych i wzmożenie handlu; podwyższenie podatków od szlachty i program wsparcia dla biednych; przyjazne nastawienie do innych ras

Przemowa: Drodzy zgromadzeni. Szlachetni panie i panowie, bez względu na stan majętności. Zwę się Althea Meandro i witam was serdecznie i mam nadzieję, że zechcecie mnie chwilę wysłuchać. Jestem samotną kobietą, gdyż mój mąż zmarł w wybuchu Szarej Fortecy. Wychowuję samotnie syna. Nie pracowałam w życiu zbyt ciężko i skupiałam się przez to na obserwowaniu innych. Widzę cierpienie biedniejszych warstw społecznych i chciałabym móc im pomóc. Szlachta ma zbyt wiele przywilejów i pieniędzy, którymi nie dzieli się, nie myśli o inwestycjach w handel i nowe miejsca pracy. Chciałabym to zmienić. Jeśli tylko mi pozwolicie to postaram się o wznowienie dobrych stosunków z głównymi importerami i eksporterami innych ras. Zamiast w wojska i kosztowności, zainwestowałabym w biednych i chorych. Zaostrzyłabym też prawo co do złodziei i zabójców, ale z szansą by mogli odpracować swe zbrodnie nim pójdą na szafot. Chcę by nasze społeczeństwo było znów bezpieczne i dobrze się mu powodziło. Dziękuję!

Zachowanie: Cały czas stoi prosto i z pogodnym uśmiechem na ustach. Nie rusza się nawet odrobinę. Typowa, elegancka i wyprostowana postawa szlachetnie urodzonej.

Ostatnio zmieniony przez Althea Meandro dnia 10.04.15 11:37, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

~Tytan~

Liczba postów : 130

PisanieTemat: Re: Wybory Władców Etap 2   10.04.15 11:33

Aliel Njordson

Kandyduję na Władcę Tytanów

Strój na uroczystość: *klik* (pierwszy)

Obietnice: Sprawiedliwość, większa pozycja Tytanów na światowym rynku, wsparcie dla hut i kowali, większe zyski za sprzedaż broni, zbadanie zakazanej technologi, aby żyło nam się lepiej, wyrównanie poziomu życia pomiędzy szlachtą, a mieszczaństwem, nowelizacja praw i obowiązków Tytanów, zorganizowanie resortu obrony wewnętrznej i zewnętrznej.

Przemowa: Bracia i siostry! Nazywam się Aliel Njordson. Stoję przed wami jako kandydat na władcę, ale nie chcę być władcą... Chce być waszym opiekunem, który pozwoli czuć się wam bezpiecznie. Po Wybuchu straciliśmy zbyt wiele, by teraz pozwolić sobie na pochopne wybory. Musimy żyć i iść do przodu, rozwijać się by być przygotowanym na wydarzenie, które nas tu sprowadziło, dlatego proponuje zabezpieczyć się przed zagrożeniami, poprzez specjalny resort obrony. Nie tylko my Tytani ucierpieliśmy przez Wybuch, dlatego warto by było zjednoczyć się, bo "na tyle silni na ile zjednoczeni, na tyle słabi na ile podzieleni". Te słowa ukazują, że nie możemy się poddać i trzeba iść do przodu, chwytać dzień... Pokażmy, kto jest silny! Zagłosujcie na mnie, a wprowadzę nas w nową erę... Lepszą erę!

Zachowanie: Przez początek przemówienia trzymał rezon szlachty, ale potem poniosły go emocje, ukazując jak jest przejęty sytuacją jego ludu, jednak bez przesady, dlatego tylko mocno gestykulował dłońmi, przy ostatnim słowie unosząc ją do góry.

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

~Władca Rasy~

Liczba postów : 97

PisanieTemat: Re: Wybory Władców Etap 2   10.04.15 13:51

Merida Vlakyrie

Kandyduję na Władcę Tytanów

Obietnice: umocnienie potęgi Tytanów i sprawienie by inne rasy znów się z nimi liczyły, walka z zepsuciem jakie niesie technologia, czyli życie wedle zwyczajów i tradycji, opracowanie nowych typów budowli, odzieży, mikstur itp. mających przygotować Tytanów na życie w zimie, przychylność kapłanów w stosunku do wojowników, nadawanie immunitetu tytanom opuszczającym Utgard, by byli chronieni w innych krajach, nacisk na rozwój przemysłu i gospodarki, równouprawnienie

Przemowa: Bracia i siostry! Oraz inni. Jestem Merida the Valkyrie. Dumna córka kowali! Nie chowałam się na jedwabiach, ani nie wiązano mi bucików. Dzięki temu jestem twarda i umiem zadbać o siebie, a przez to będę potrafiła zadbać i o was! Jeśli czekacie na piękną i elegancką przemowę to się mylicie! Jestem orkiem! Tytanem! A nie ładnie odpindrzoną lalunią, która będzie się do was mizdrzyć! Jedynym ustępstwem jest to, że wskoczyłam w bardziej odświętne, kapłańskie odzienie *lekki, ironiczny śmiech* No ale do rzeczy! My, Tytani jesteśmy niezwykli i jedyni w swoim rodzaju.. Ale nie dlatego, że mieszkamy na jakimś wygwizdowie! Nie! My! Synowie i córki Tessariona! Wierne dzieci Caraxesa oraz Meraxesa! My, którzy ciężką pracą i przelanym potem oraz krwią pracujemy na nas i nasze rodziny.. My, mamy tradycję! Tradycję i zwyczaje, które przetrwały! I gdy inne rasy robią z siebie kukły, których nie różni już nic oprócz piórek czy ogonków, tak my nadal jesteśmy jedyni w swoim rodzaju! Między nimi granica się zlewa, ale my jesteśmy silną jednością, która nie zatraci własnego ja! Nie jesteśmy skrzydlatymi, nie jesteśmy wampirami, ani uchatymi... Nie! My jesteśmy Tytani! I prędzej dam się włócznią nadziać w żyć i wystawić na pożarcie krukom, aniżeli pozwoliłabym by nasze ciężko wypracowane zwyczaje i tradycje poszły w zapomnienie! Oni chcą technologii i nowości. A ja mówię, że trzeba z nich korzystać w nadmiarze... Bo patrzcie co się dzieje! Gethy i inni najeźdźcy.. Dziwne wybuchy.. Kto wie czy to nie przez nich i ich dziwne zwyczaje. O nie. My mamy własny styl życia. Faktem jest, że musimy go udoskonalić! Musimy przygotować się bo oto nadchodzi długa zima! Ale jesteśmy twardzi i silni i wierzę, że pod moim przywództwem stalibyśmy się jednością, której niegdyś tak wiele ras się obawiało i widziało w nas godnych rywali! Niech wiedzą, że nie będziemy im usługiwać! Że za naszą pracę ciężko muszą płacić, że z nami zadzierać nie wolno, że nasi bracia i siostry, nie ważne jak daleko - zawsze będą Tytanami. Tyle mam wam do powiedzenia! A jak się komu nie podoba i ma jakie pretensje to niech skacze już przez okno zanim go sama wywalę! Życzę powodzenia i połamania kończyn mym przeciwnikom!

Zachowanie: W trakcie przemowy stoi jakby na baczność by okazać szacunek, ale jednocześnie jest to dość "bojowe" na baczność. Twardo patrzy każdemu po kolei w oczy, a jedną dłonią trzyma swój kostur z kośćmi i piórami. Druga dłoń służy głównie do gestykulacji

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

~Widmo~

PisanieTemat: Re: Wybory Władców Etap 2   10.04.15 14:02

W ramach przypomnienia chcę napisać, że przemów nie edytujemy - ew. na początku zaraz po wysłaniu jeśli wkradł się błąd.
Ale jeśli zobaczymy, że w trakcie trwania teraz wyborów, ktoś będzie edytował swoje przemówienia (a my-admini to widzimy) to zostanie zdyskwalifikowany z wyborów.

Amen Very Happy
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

~Władca Rasy~

Liczba postów : 183

PisanieTemat: Re: Wybory Władców Etap 2   10.04.15 16:22

Abaddon Hope

Kandyduję na Władcę demonów

Obietnice: wzmocnienie pozycji demonów, walka z przestępczością - gwałtem, kradzieżą i wyzyskiem, wyrównanie praw kobiet i mężczyzn, prawo po stronie obywateli, odnowienie sojuszy politycznych, modernizacja, walka z korupcją, oddzielenie polityki od spraw religijnych

Przemowa: Witam. Szlachetni obywatele, służę niezmiennie przy koronie od kilkudziesięciu lat. Niektórzy z was mogliby pomyśleć: "I co z tego?". Sęk w tym, że właśnie dużo z tego. Przez kilkadziesiąt lat obserwowałam, jak władcy podporządkowują prawo pod potrzeby własne. Przez kilkadziesiąt lat byłam świadkiem kłamstw i intryg. Świadkiem wykorzystywania obywateli dla dobra własnych zachcianek. Ile razy odebrano wam ostatnie grosze, ponieważ wasz umiłowany Władca zdecydował, że przyda się dodatkowy kawałek niezamieszkanej ziemi? Przez kilkadziesiąt lat doszłam do wniosku, że zbyt wiele razy władcy udawali szlachetne intencje, aby zaspokoić własne potrzeby. Polityka z natury jest dziedziną zepsutą, w której zawsze ktoś musi stracić, by ktoś inny mógł zyskać. Takie jest prawo dżungli. Ale co to za prawo dżungli, w którym pantery siedzą na pozłacanym tronie, ich brzuchy pękają od jedzenia, a inne zwierzęta stoją w kolejce na pożarcie, bo tak już jest? Bo taki jest system? Sądzę, że każdy powinien dostać to, na co zasługuje. Każdy, powtarzam KAŻDY powinien mieć szansę. O tym, czy ktoś dostanie wysoko płatne stanowisko nie powinna świadczyć liczba kolegów na wysokich stołkach. O tym, czy ktoś zostanie skazany za kradzież mienia nie powinno decydować to, czy sędzia to jego kolega z dzieciństwa. Bo to nie ludzie, których znamy, świadczą o tym, kim jesteśmy. Świadczą o tym nasze czyny. I nieważne, czy ktoś się urodził kobietą, mężczyzną, czy czymś pomiędzy. Ilu widzieliście mężczyzn, którzy są ciepli i uczuciowi i są za to wyśmiewani? Ile widzieliście silnych, pięknych kobiet, które są zdolne do czynów o wiele większych, niż bycie maszyną do gotowania i rodzenia dzieci, lecz nie mogły nic z tym zrobić? A ile razy widzieliście, jak kobieta przemyka wieczorem ulicą jak najprędzej w strachu, że ktoś ją zgwałci? Ile razy widzieliście przerażonych chłopców wysyłanych na wojnę, bo wymaga się od nich siły i męstwa? Powiem jedno: ZA WIELE. I nie mówię tego po to, by sobie ponarzekać. Mówię to, by zwrócić waszą uwagę na problemy, do których tak przywyknęliśmy, że nie widzimy nawet potrzeby ich zmiany. A jedno jest pewne. Potrzebujemy zmiany i ja mam zamiar ją zapewnić.

Zachowanie: Sporo krótkich przerw pomiędzy poszczególnymi myślami, często kładzie mocny nacisk na co ważniejsze słowa, mówi głośno, z przekonaniem, w jej głosie często pojawia się poirytowanie. Stoi prosto, trzymając się obiema dłońmi stołu i wychylając nieco do przodu podczas mówienia.

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

~Demon~

Liczba postów : 98

PisanieTemat: Re: Wybory Władców Etap 2   10.04.15 17:06

Sebastian Michaelo

Kandyduję na Władcę Demonów

Obietnice: rozpusta, swawola, pieniądz się sypnie, zarabiać na naiwności innych ras i kolejka dla wszystkich Cool

Przemowa: Witam. Sebastian Michaelo. Niektórzy znają mnie pod innym imieniem, ale mniejsza. No to co? Władca tak? Ha... Pochodzę z nieco innej warstwy społecznej i param się specyficznym fachem.. I czemu nie? Czemu my - demony - nie możemy żyć jak nam bogowie dali.. rozpusta niech się szerzy, rabusie i mordercy niech szaleją, niech każdy dzień będzie pełen akcji i szaleństwa, a przy tym złotko niech się sypie.. Zarobek dobra rzecz. No i to tyle.. A. Polecam się bardzo! Chcecie kogoś zlikwidować? Ktoś wam zawadza? Michaelo Angelo rozwiąże wasz problem!

Zachowanie: Przyszedł nie odpitolony, w ubraniu codziennym. Kopnął sobie na scenę stołek i zasiadł na nim by było mu wygodniej. Potem siedział i jakoś zbytnio się tym wszystkim nie przejmował.

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

~Truposz ~ Duch~

Liczba postów : 44

PisanieTemat: Re: Wybory Władców Etap 2   10.04.15 17:58

Arhimel Vidari

Kandyduję na Władcę Mitycznych

Obietnice: Sprawiedliwość w osądach, rozwinięcie szkolnictwa, regularne finansowanie badań nad kryształami i technologiami, powołanie sądu, polityka demokracji pośredniej, każdy młody Mityczny zostanie nauczony czytania, pisania i liczenia, polityka pro-rodzinna, rozwój technologiczny Mitycznych, zwiększenie miejsc pracy, powołanie specjalnej służby ochraniającej ulice i miasta Mitycznych, rozbudowa biblioteki, wykorzystanie Obserwatorium Pradawnych do obserwowania nieba i gwiazd, odkrycie co spowodowało wybuch w Szarej Fortecy.

Przemowa: Mityczny Zakon potrzebuje porządku, stabilizacji i silnej ręki. Na tronie Mitycznego Zakonu powinna zasiąść osoba pewna siebie i wykazująca przywódcze cechy. Na tronie powinna zasiąść osoba silna i mądra. Najważniejszym jest jednak to aby na tronie zasiadła osoba, która potrafi podejmować decyzje i żyć z ich konsekwencjami. Jako nauczyciel filozofii mam odpowiednią wiedzę i mądrość aby podejmować decyzje dobra dla nas, dla ludu Mitycznego Zakonu. Ponadto potrzebujemy rozwoju, jeśli tylko zagłosujecie na mnie obiecuję wam, że inne narody będą klękać przed naszą potęgą technologiczną i naszą wiedzą jaką już zgromadziliśmy i jaką zgromadzimy. Rozumiem także, że chcecie wiedzieć co sprawiło, iż nadszedł taki kryzys, w Szarej Fortecy. Kiedy tylko wszyscy Władcy zostaną wybrani od razu podejmę z nimi współpracę w celu powołania odpowiednich komisji i służb mających na celu odkrycie kto stoi za tym tragicznym i haniebnym atakiem. Jeśli pragniecie pokoju, stabilizacji, rozwoju i bezpieczeństwa, głosujcie na mnie, Arhimela Vidari.

Zachowanie: Opanowany, spokojny, poważny, dostojny, zachowuje się odpowiednio do powagi sytuacji.

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Gość

~Gość~

PisanieTemat: Re: Wybory Władców Etap 2   10.04.15 18:50

Raven Maydayle

Obietnice: Równość, porozumienie, bezpieczeństwo, wsparcie, oddanie, tolerancja, sprawiedliwość, opieka, dbałość o własny lud, otwartość.

Przemowa: Zważywszy na ostatnie wydarzenia w Szarej Fortecy, mam prawo stwierdzić, że nie tylko ja czuję niepokój patrząc w przyszłość. Uskrzydleni zostali bez władcy, bez najważniejszego rządu. Świadomość, że tak wiele wybitnych istot zginęło, przytłacza zapewne nie tylko mnie. Nie tylko Uskrzydleni borykają się z tym problemem. Poczucie bezpieczeństwa zostało zachwiane i nie należy bać się tego powiedzieć głośno. Dlatego stoję tutaj przed wami, drodzy wyborcy. Jestem Azraelem, rycerzem, który od ponad stu lat broni ludzi. Z natury jestem osobą wytrwałą. Więc z pewnością mogę obiecać, że zapanuję nad powstałym bałaganem, jeśli zostanę wybrana na władcę Uskrzydlonych. W moją naturę wpisane są zdolności przywódcze, potrafię kierować oddziałem rycerzy jak i ludem. Moje rządy przyniosłyby Uskrzydlonym równość, bez podziału na wyróżnione warstwy społeczne. Może się to spotkać z niechęcią tych, którzy teraz są wyróżniani. Jednak może to też przynieść wiele korzyści. Należy także pamiętać, że nie należy odcinać się  od innych ras i osądzać ich członków tylko po historii. Każda odrębna jednostka, to odrębny charakter. Nie należy szufladkować ludzi. Moje rządy dawałyby szansę każdemu na równość i opiekę. W tych czasach, zapewnienie opieki i poczucia bezpieczeństwa wydaje się być naprawdę ważne. Tak naprawdę nikt do końca nie wie co wydarzyło się w Szarej Fortecy. Tylko silny władca, wojownik, stojący na czele swej nacji jest w stanie przeciwstawić się nadchodzącej przyszłości. Zaniedbywanie własnych ludzi nie jest w mej naturze, więc dbałość o całą naszą rasę jest dla mnie oczywistością. Nie dopuszczalne są sytuacje, gdy odwraca się plecami od potrzebujących. Mam swoje określone cele, jeśli tylko dostanę szansę, to zadbam o całą nację Uskrzydlonych jakby to była moja własna rodzina, bo tak naprawdę tym jesteśmy. Braćmi i siostrami.

Dziękuję za uwagę. 

Zachowanie: Raven stoi na podwyższeniu z powagą, w jej oczach widać jednak pasję i wiarę w to co mówi, Maydayle jest spokojna i opanowana, a jej skrzydła nie poruszają się praktycznie, jej dłonie niekiedy delikatnie gestykulują.   

Powrót do góry Go down

~Władca Rasy~

Liczba postów : 147

PisanieTemat: Re: Wybory Władców Etap 2   11.04.15 2:59

Jason River

Kandyduję na Władcę Mitycznych

Obietnice: bycie miłym dla wszystkich, poprawienie opieki zdrowotnej, schroniska dla zwierząt, autostrady i stadiony, niższe podatki, darmowa edukacja

Przemowa: Dzień dobry... Dobrzy ludzie, jako lekarz znam wiele chorób. Naprawdę, bardzo bardzo wiele chorób. Spotykam się codziennie z pacjentami różnej maści, między innymi z takimi, których zupełnie nie stać nawet na te symboliczne kwoty leczenia, które pobieram. A zdrowie jest bardzo ważne. No więc... Tak, zdrowie jest ważne, ale nie każdego na nie stać, dlatego władcy powinni dbać o to, by nawet ci najbiedniejsi mogli czuć się bezpiecznie, prawda? Chciałbym jako władca stworzyć fundusze, dzięki którym wszyscy mogliby bez obaw leczyć się na dręczące ich choroby... No więc jeszcze zwierzęta. Wielu ludzi wyrzuca niechciane zwierzęta na ulicę, niektóre się gubią, a niektórych właściciele po prostu umierają i to jest bardzo smutne. Zwierzęta tułają się po ulicach, dręczone przez wredne dzieci i przez głód. Jeśli zostanę władcą, postaram się o to, by każdy pies, kot, koń, koza czy inne zwierzę mogły nawet nie mając rodziną posiadać dach nad głową i miskę z jedzeniem. No i w zasadzie tak... No postaram się, żeby było miło i lepiej i żeby nie było biedy... Matko, wiem że ta przemowa jest okropna, w mojej głowie brzmiała dużo lepiej... Ale to właśnie jest najważniejsze, żeby ludzie i zwierzęta mogły czuć się bezpiecznie.

Zachowanie: Dość nerwowo, bawi się dłońmi, biega wzrokiem dookoła i stara się dobierać właściwe słowa.

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

~Władca Rasy~

Liczba postów : 156

PisanieTemat: Re: Wybory Władców Etap 2   12.04.15 0:08

Vladimir Tepes

Kandyduję na Władcę Wampirów

Obietnice: balsamy przeciw szkodliwemu działaniu słońca będą wydawane mieszkańcom na koszt państwa, wyostrzenie prawa i zasad dotyczących pożywiania się w celu zachęcenia obcokrajowców to wznowienia handlu i ożywienia turystyki, otwarcie nowych miejsc pracy dla biednych, nowe przywileje dla szlachty, otwarte więzienie, czyli wszyscy przestępcy mogą zostać użyci jako "pokarm" i tyczyłoby się to też przestępców innych ras, wynegocjowanie łagodniejszych warunków goszczenia wampirów i znoszenia ich zwyczajów żywieniowych u innych ras, nacisk na handel drogocennymi kamieniami, tkaninami oraz polepszenie warunków w burdelach i tawernach, podwyżki dla straży i gwardzistów

Przemowa: Moje drogie panie i panowie. Chociaż powinienem powiedzieć "Moi piękni", gdyż my wampiry, wiecznie młode należymy do najmilszej dla oka rasy w Raashtram.. mówiąc niezwykle skromnie. Ale na urodzie nie poprzestajemy. Żyjemy długo, jesteśmy o stokroć mądrzejsi od innych ras i sprawniejsi. Gdy poświęcamy się jakiejś profesji to robimy to wkładamy w to wiele pracy, ale i tak przychodzi nam to łatwiej niż innym. Dlatego nie wypada by nasze miasta, a zwłaszcza stolica, świeciły biedą. Powinniśmy być pięknym, bogatym państwem, które wzbudzać będzie zachwyt i zazdrość wśród innych ras. Nas żadna praca nie hańbi, bo my zmieniamy ją w arcydzieło. Dlatego dołożę wszelkich starań by słowo "bieda" nie było nam znane. Do tego upewnię się, że każdy wampir, który źle znosi słońce, będzie miał prawo do bezpłatnych balsamów przeciw słońcu. Nie godzi się też abyśmy musieli skradać się i chować ilekroć odwiedzamy inne miasta! Dawniej Wampiry siadły grozę. Dzisiaj też może tak być, ale z pozytywnym skutkiem dla nas. Niech czują respekt, ale i wiedzą, że są bezpieczni tak długo, jak długo nie będą wchodzić nam pod nogi. Niech wiedzą, że są dla nas jedynie pokarmem. Moi piękni! Tak. Zdecydowanie brzmi to lepiej. Nie będę was dalej zamęczał przemową, bo nie o długość tu chodzi. Powiem tylko tyle. Chcecie być wielcy? Bogaci? Zadowoleni? Znam przepis na wszystkie trzy z wyżej wymienionych. Od Was zależy, czy będę mógł go użyć. Dobrej nocy i zapraszam do odwiedzin mego sklepu. Z chęcią objaśnię wam w cztery oczy dlaczegóż to ja winienem być Władcą.

Zachowanie: Nienagannie, elegancko ubrany i uczesany. Wszedł na scenę pewnym siebie krokiem i stanął wyprostowany, ale nie sztywno. Ze skrzyżowanymi z przodu rękoma i lekko przeniesionym ciężarem na lewą nogę, miał wręcz kokieteryjną i wyzywającą pozę. Nie omieszkał posłać uśmiech do kilku dam i skłonić się lekko na powitanie. W trakcie mowy powoli zdejmował rękawiczki, a potem stał w bezruchu. Wyszedł równie pewny siebie, zakładając na dłonie rękawiczki.

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

~Władca Rasy~

Liczba postów : 102

PisanieTemat: Re: Wybory Władców Etap 2   16.04.15 14:34

Thranduil Sindar

Kandyduję na Władcę Szlachetnych

Obietnice: pomoc i opieka nad najbiedniejszymi warstwami społecznymi, by pomóc im w wyjściu na prostą, znalezieniu pracy; lepsza opieka medyczna; otwarcie szkoły rycerskiej i coroczny turniej, w którym jeden wojownik z klasy niezamożnej będzie miał szansę zostać Rycerzem; nacisk na rozwój gospodarki i alchemii; zorganizowanie oddziału straży w celach patrolowania ziem szlachetnych, by mieszkańcy byli bezpieczni; obniżenie podatków biedniejszych; zaostrzenie prawa i traktowania przestępców (a la kodeks Hammurabiego)

Przemowa: Drogie damy i panowie. Szlachetni! I jeśli pomyślnie oraz rozsądnie rozpatrzycie me propozycje, również przyszli poddani. Zastanówcie się. Zostaliśmy stworzeni dla wyższych celów. Ale gdzie nasz splendor? Dlaczego spotykam naszych braci i siostry rozsypanych po innych krainach i ledwo łączących koniec z końcem? Tak nie wypada. Chcę byśmy znów byli jednością i abyśmy odbudowali nasze imperium. Pod mą protekcją i przewodnictwem, gwarantuję, że niebawem nie będziemy znać słowa bieda, a inne nacje będą się wręcz zabijały by korzystać z naszych wyrobów i móc chociażby z daleka spojrzeć na naszą wielkość i wspaniałość. Nie zamierzam się dłużej rozwlekać na ten temat. Jeśli wiecie, co dobre, to będziecie też wiedzieli ile dobrego uczynią me rządy.

Zachowanie: Stoi prosto i dostojnie niczym elegancki pomnik. Nie uśmiecha się, ani nie macha łapami jak cepami.

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

~Władca Rasy~

Liczba postów : 115

PisanieTemat: Re: Wybory Władców Etap 2   16.04.15 16:48

Eleanor Hartley

Kandyduję na Władcę Atlantów

Obietnice: dofinansowanie osób biednych i rodzin wielodzietnych; odpowiednie dostosowanie podatków do zarobków poszczególnego obywatela; budowa miejsc kultury; zapewnienie pokoju; słuchanie głosu ludu; inwestycja w medycynę, edukację oraz wojsko; nacisk na rozwój nauki; pomoc dla 'wchodzących w dojrzałość'

Przemowa: Witam wszystkich zgromadzonych! Stoję dzisiaj przed Wami, żeby przekonać Was do poparcia mojej kandydatury na władcę Atlantów. Nazywam się Eleanor Hartley i na co dzień jestem skromnym bardem, podróżującym po świecie. Swoje już widziałam, tak samo jak i przeżyłam. Bez wątpienia jednym z najbardziej traumatycznych zdarzeń był wybuch w Szarej Fortecy. Zostałam wtedy bez domu, bo Atlantyda, która uległa całkowitemu zniszczeniu nim była. Straciłam przez to matkę, która umierała na moim ramieniu.. [chwila żałobnej przerwy] Jestem jednak pewna, że tragedia nie dotknęła tak głęboko tylko mnie, ale i Was. Domyślam się, że tamten dzień do teraz wita do Waszej codzienności, przypominając o tym co najgorsze. Otrzymaliśmy pomoc ze strony Tytanów. Pozwolono nam osiedlić się w Atlantis II. I jesteśmy za to dozgonnie wdzięczni. Jednakże zostaliśmy bez żadnego przywódcy. A potrzebujemy go bardziej niż jakakolwiek inna rasa, gdyż musimy na nowo zbudować miejsce, które w pełni stanie się naszym domem. Bez przewodnika to się nie uda. Dlaczego? Otóż każdy z nas ma zupełnie inne pomysły, plany, sposoby działania… Jeśli ktoś nie będzie tego nadzorował, zrobi się chaos i do niczego nie dojdziemy. Ja obiecuję wysłuchać Waszych idei i zamysłów dla naszego rozwoju. Chcę, abyśmy doszli do wszystkiego razem, bo we wspólnocie siła. Zdecydowanie powinniśmy zająć się naszymi sprawami. Dlatego nie brnijmy w żadne konflikty. Jestem za pokojem, który już raz nas uratował przed pozostaniem bez stolicy. Ale dość. Zostańmy niezależni i w następnej kolejności to my bądźmy w stanie pomóc innym, a nie sami liczmy na wsparcie. Jeżeli się zjednoczymy, poradzimy sobie z każdym wyzwaniem. Wystarczy tylko chcieć. Ja, swoją osobą, gwarantuję że zrobię i poświęcę wszystko dla naszego wspólnego dobra.
Bracia i siostry, odważcie się więc zagłosować na zmiany, reformy, których potrzebujemy. Odważcie się być patriotami, ludźmi odpowiedzialnymi za losy nas wszystkich. Pamiętajcie, moi mili, wszystko leży w Waszych rękach. Takiej mocy nie możecie bagatelizować!

Zachowanie: Stoi wyprostowana, wyglądając na skupioną i pewną siebie. Wierzy w to co mówi. Jej ton jest poważny i doniosły. Patrzy się w oczy zgromadzonych. Nie gestykuluje. Nie zacina się. Odpowiednio intonuje swoje przemówienie. Nie czyta z kartki, chcąc dać do zrozumienia, że wszystko wychodzi prosto od niej. Momentami emanuje od niej powaga, a momentami ciepło.  

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

~Władca Rasy~

Liczba postów : 112

PisanieTemat: Re: Wybory Władców Etap 2   17.04.15 0:05

Altair Abhnel

Kandyduję na Władcę Lykantropów

Obietnice: opieka nad biednymi, budowa schronisk, domów dziecka, renowacja szpitali i ośrodków kultury oraz oświaty, bardzo wysokie i surowe zaostrzenie kar dla morderców i innych przestępców, stworzenie specjalnych magazynów dla myśliwych, zacieśnianie wspólnoty, wzmożona straż oraz patrole granic i terenów lykantropów

Przemowa: Witajcie. Zwę się Altair Abhnel. Może niektórzy kojarzą me nazwisko jako ród zamożnej szlachty. Niemniej ja od dawna już tak nie żyję. Od dziecka miałem styczność z biedotą i tragedią życia ubogich. Chciałbym móc to zmienić. Wiem czym są cierpienie i niedola. Sam je przeżyłem. Dlatego pragnę zapewnić naszym dzieciom, naszym rodzinom bezpieczeństwo. Zależy mi też na tym by myśliwi nie musieli biegać po świecie na różne targi w celu sprzedaży upolowanej zwierzyny. Pomyślałem, że powinniśmy rozpowszechnić nasze miasto. Jesteśmy potęgą jeśli chodzi o łowiectwo. To do nas powinni się zjeżdżać po skóry, futra, mięsa i inne. A myśliwi powinni sprzedawać je do magazynów w mieście, skąd potem sprzedawane by były interesantom. Zwiększone patrole. Nie chcę by dzieci budziły się bez rodzica, bo jakaś bestia czy rzezimieszek zaatakował w lesie. A przede wszystkim powinniśmy dbać o biednych i chorych, a także o dzieci. Nie jestem może wzorowym przykładem Władcy, ale póki taki się nie znajdzie.. Chciałbym móc pomóc. Chciałbym mieć szansę na poprawienie życia wielu lykantropów.

Zachowanie: Mimo wywodzenia się z bogatej rodziny nie ubrał się zbyt bogato. Stoi lekko przygarbiony, jakby ciężar życia dał mu się we znaki. W dłoniach obraza pierścionek. Bynajmniej nie jego. Mówi z powagą i jakby lekkim zmęczeniem. Nie ubiera w ładne słowa, nie puszy się. Prosty człowiek stojący przed publiką jak równy z równymi.

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

~Widmo~

Liczba postów : 12

PisanieTemat: Re: Wybory Władców Etap 2   27.04.15 22:52

Jodie Crown

Kandyduję na Władcę Widm

Obietnice: Utrzymanie całkowitej neutralności widm, walka o ogólny zakaz przeprowadzania egzorcyzmów, jednostki pomocy realizacji celów poltergaistów w skrajnych przypadkach, rozwój kulturalny stolicy za sprawą animatów, poprawa gospodarki, otwarcie międzysferowego pośrednictwa pracy dla widm (animatów w szczególności), walka o poprawę stanu materialnego wszystkich widm, otwarcie szkół dla potrzebujących tego widm, planujących nabyć wiedzę w danym zakresie, ośrodki socjalne dla widm w ciężkiej sytuacji materialnej.

Przemowa:Drogie Widma! Poltergeisty i animaci! Jesteśmy istotami innymi niż wszystkie. Nasze potrzeby różnią się od potrzeb wszystkich innych. Kilkadziesiąt lat byłam koroną prawych królowych, śledziłam czyny dobrych władców, którzy swój lud stawiali na pierwszym miejscu. Którzy gotowi byli odjąć sobie od ust, by zapewnić potrzebującym. Jestem uosobieniem ich cech, jestem animatem, jestem widmem. Wiem czego potrzeba wam, wiem czego potrzeba stolicy. Przy mojej pomocy uda się osiągnąć spokój i dobrobyt na nieopisaną wcześniej skalę. Poltergeisty. Wiem jak wszystkie reagujecie na samo wspomnienie egzorcyzmów! Uważam, że są one zbrodnią, zwykłym zabójstwem. Czyż wasz duch nie zasługuje na posiadanie ciała bardziej od właściciela? Zwłaszcza jeśli był konający, w przeciwnym razie wszak gotów będzie walczyć. Nikt nie ma zatem prawa unicestwiać widma tym barbarzyńskim sposobem. Będę walczyła w społeczności międzysferowej o surowy zakaz tego procederu, o zrównanie go z dokonaniem zwykłego zabójstwa.  Animaci, mamy wybitne zdolności, możliwości, nieosiągalne dla innych istot, połączenie życia i wyspecjalizowanego narzędzia. Nasze umiejętności dotychczas często marnowały się, animaci przepędzali żywota nie mogąc wykorzystać w pełni istoty swoich zdolności. Czas to ukrócić, czas by każdy animat miał zapewnioną pomoc w odnalezieniu miejsca gdzie jego zdolności są niezbędne, czas by otrzymywał za to godziwe nagrody, wedle swego uznania, dla siebie samego bądź naszego ogółu. Widma! Każde z nas jest swoistą osobliwością. Nie mamy naturalnych wrogów i czyny żadnego nie powinny nieść ze sobą konsekwencji na makroskalę. Pragnę byśmy byli postrzegani neutralnie we wszystkich sferach. Pragnę, by stolica była bezpieczna dla każdego z nas. Ukrócę przestępczość, dając tym samym zajęcie każdemu, w kim drzemie waleczna dusza i prawe serce, a winnych nakieruję na dobrą drogę, bądź z ciężkim sercem zmuszę do opuszczenia naszej społeczności. Niech przemoc będzie ostatecznością. Pochodzimy z przedmiotów, bądź mamy cudze ciała, ale to nie znaczy, że nie należy im się szacunek.
Nazywam się Jodie Crown i pragnę zaprowadzić pokój wśród widm, pragnę, by nasze rasy wspięły się na nieosiągalny dotychczas szczebel rozwoju, by z perspektywy czasu, mówiono o tym dniu, jako o początku złotej ery dla widm.

Zachowanie: Jodie to persona spokojna, nie narzuca się nikomu. Nie zależy jej na wymuszonej władzy, chce jej dla dobra ludu, nie swojego, jednak żeby komuś pomóc, ktoś musi chcieć, unika więc nachalności. Otwarta, rozmowna i pomocna, wysłucha każdego kto do niej zagai, choć sama narzucać nie będzie się nikomu. Podczas wygłaszania przemowy pewna siebie i swoich słów, świadoma wagi każdej rzucanej obietnicy. Emanująca szczerością, empatią. Radosna, nie natarczywa.

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

~Władca Rasy~

Liczba postów : 39

PisanieTemat: Re: Wybory Władców Etap 2   02.10.15 22:58

Wylde Hunt

Kandyduję na Władcę CHIMER

Strój na uroczystość: *2 od lewej*

Obietnice: Sprawię, że Chimery będą się bardziej liczyły. Nie będziemy już jakimiś "uroczymi maskotkami" czy "środkiem transportu". Wzmocnimy swą pozycję. Wzmocnimy też naszą wiarę. Zapewnimy opiekę sierotom i biednym. Zwiększymy miejsca pracy, zajmiemy się też lepiej handlem, by przychody były wyższe, a co za tym idzie podwyżki.

Przemowa: Moi drodzy... kochani... bracia i siostry! Niektórzy z was mnie znają. Inni ledwo o mnie słyszeli... A dla jeszcze innych jestem anonimowym faunem, który przyszedł tu by przekonać was, że mogę być waszą Władczynią. Jakakolwiek z powyższych opcji by nie była to jedno wam powiem... bo jednego o mnie na pewno nie wiecie... Spraw naszej rasy... Sprawy Chimer są dla mnie ważniejsze niż cokolwiek innego i jestem w stanie wiele dla Was poświęcić. Nie będę owijać w bawełnę... Źle się dzieje, a może być dużo lepiej. Możemy zadbać o naszych biednych i o sieroty, których tak wiele żyje w naszych miastach. Możemy walczyć z bezrobociem. A przede wszystkim możemy pokazać innym rasom, że nie jesteśmy ani uroczymi pupilami, ani grzecznymi konikami, czy czego to oni jeszcze nie wymyślą. A JA mogę to zmienić... Nie... ja to zmienię. Ale tylko jeśli wy mi na to pozwolicie. Dziękuję.

Zachowanie: stoi odrobinę sztywno z początku, ale po chwili zaczyna miękko kroczyć po scenie niczym drapieżnik w klatce, który tylko czeka aż otworzy się drzwi; uśmiecha się przy tym niewinnie i wygląda uroczo oraz bardzo wiarygodnie (serio)

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

~Widmo~

PisanieTemat: Re: Wybory Władców Etap 2   07.10.15 22:27

Każdy kto chce kandydować na władcę - przypominamy, że należy napisać w tym temacie. W poście pierwszym formularz zgłoszenia Smile
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

~Widmo~

PisanieTemat: Re: Wybory Władców Etap 2   23.10.15 19:17

Zapraszamy!

Uskrzydleni, Ludzie i Widma nadal nie mają władcy!

Zgłoście się! Wink

Ostatnio zmieniony przez Mavis De Andervell dnia 27.10.15 22:10, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

~Władca Rasy~

Liczba postów : 110

PisanieTemat: Re: Wybory Władców Etap 2   27.10.15 22:02

Harmond Skylar

Kandyduję na Władcę Ludzi

Obietnice: zwiększenie potencjału militarnego, szkolnictwo dla ubogich, większa pozycja Ludzi na światowej arenie, polityka równości wobec innych ras, twarde i sprawiedliwe prawo traktujące wszystkich tak samo, rada złożona z przedstawicieli prostych ludzi

Przemowa: Panie i Panowie! Jestem Harmond Skylar - syn prostego kowala i zielarki. Od wielu wielu lat podróżuję po świecie jako myśliwy i najemnik. Stykałem się z wieloma istotami zamieszkującymi go i słyszałem wiele opinii na nasz temat. Czas z tym skończyć! Nas ludzi uważają za słabych i potencjalnie niepotrzebnych. To błąd! Czas wziąć sprawy w swoje ręce! Wywodzę się z prostego ludu i ruszę na jego czele po władzę! Koniec z burżuazją Szlachetnych! Czas na Nas! Czas aby świat znów zaczął się z nami liczyć!

Zachowanie:przez większość przemówienia stoi prosto i przemawia pewnie. Lekko gestykuluje rękoma, akcentując rozgoryczenie aktualną sytuacją czy Koniec jaki według niego czeka burżuazyjne rządy Szlachetnych

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

~Człowiek~

Liczba postów : 50

PisanieTemat: Re: Wybory Władców Etap 2   27.10.15 22:58

Jurgen von Ehrenebrg

Kandyduję na Władcę LUDZI

Obietnice:Przeznaczenie większej części dochodu na armię i straż miejską. Walka z biurokracją. Polityka międzynarodowa nastawiona na zaistnienie rodzaju ludzkiego, ale bez niszczenia stosunków z innymi rasami. Proste do zrozumienia, sprawiedliwe prawo. Niskie podatki.

Przemowa:Ludzie! Rdzenni, Cyborgi oraz Podziemni! Jestem Jurgen z rodu Ehrenberg. Wywodzę się ze średnio zamożnej rodziny rzemieślników. Od trzydziestu lat podróżuję po świecie. Widzę oczami, słucham uszami. Jako rasa jesteśmy niedoceniani. Tak być nie powinno! Jesteśmy wartościowi i pokażemy to całemu światu! Nie zależy mi jednak na niszczeniu relacji międzynarodowych, tylko po to, by poczuć się choć ten jeden raz lepiej od innych. Zamiast tego po prostu pokażmy, że jesteśmy lepsi! Nastał czas, by Ludzie zaczęli coś znaczyć na arenie międzynarodowej! Razem zwyciężymy! Szlachetni mogą nas tłumić, mogą z nami walczyć, ale nigdy się nie poddamy! Bo największym skarbem na świecie jest właśnie nasz naród! I to dla tego narodu będę toczył bój o znaczenie na świecie! Nigdy nie odpuszczę! Nigdy nie padnę ze zmęczenia! Nigdy nie stracę odwagi, dopóty, dopóki me serce będzie wciąż bić!
Zachowanie: Żwawa gestykulacja. Spogląda na Ludzi zgromadzonych przed nim, ale nie zatrzymuje wzroku na żadnym z nich na dłużej niż 5 sekund. W jego głosie pobrzmiewa obowiązek, porywa wręcz do wstania i poparcia jego racji niczym ten pan na filmie.

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

~Władca Rasy~

Liczba postów : 51

PisanieTemat: Re: Wybory Władców Etap 2   01.11.15 18:31

Alexander De Andervell

Obietnice: Umocnienie pozycji Uskrzydlonych pośród innych ras, wprowadzenie regulacji prawnych dla rzemieślników oraz ogólnego przemysłu wytwórczego w celu ustalenia minimalnej płacy dla pracowników, wsparcie obywateli chcących rozwinąć interes na terenach Uskrzydlonych, zreformowanie pomocy społecznej aby ograniczać rozdawanie pieniędzy a skupić się na pomocy doraźnej, wybudowanie szkół dla najbiedniejszych aby każdy miał równe szanse do nauki.

Przemowa: Szanowni państwo, zebraliśmy się tutaj w celu wybrania Władcy Uskrzydlonych. Jak doskonale wiemy, nasz miłościwie panujący poprzedni władca, zginął w wybuchu, który wstrząsnął nie tylko naszym królestwem ale królestwami całego świata. Został zaburzony porządek, którego my, Uskrzydleni, byliśmy prawdziwym uosobieniem. Jako wasz przedstawiciel, wasz głos gwarantuję wam to co utraciliśmy, porządek. Tego teraz potrzebujemy aby stać się tak silni jak silni byliśmy przez wieki. Walczyliśmy i nadal będziemy walczyć o najpiękniejsze ideały. Zróbmy to razem, wspólnymi siłami! Wybierając mnie, wybieracie stabilizację, wolność słowa, porządek, tolerancję, sprawiedliwość. Daję słowo na świętą łaskę Auriela, że moje czyny będą skierowane dla Was, naszego rozwoju, naszego królestwa.
Mam przygotowany plan rozwoju naszej gospodarki. Pomożemy rzemieślnikom oraz ich pracownikom. Wprowadzimy minimalną płacę aby każdy obywatel zarabiał godnie oraz prowadził godne życie. Dzięki zwiększeniu ilości szkół będziemy mogli edukować nawet najbiedniejszych, którzy mieli ograniczeni dostęp do szkolnictwa.
Najbiedniejszym buty, ubrania, domy i możliwości, które pozwolą prowadzić im dobre, godne życie. Pozwoli to ruszyć gospodarkę do przodu a jak wiemy, prężnie rozwijająca się gospodarka to więcej dóbr dla Was moi drodzy.
Mamy dużo możliwości, mamy naprawdę wielki potencjał, który kryje się w każdym z Was. Ja po prostu ten potencjał chcę wydobyć i uformować go w rozwój aby wszystkim było lepiej.
Dziękuję.

Zachowanie: Mężczyzna zdaje się być pewny siebie, silny i cały czas stara się motywować swoim zachowaniem lud, do którego się zwraca. Widać, że cechuje go precyzja. Faktycznie wewnątrz bardzo się denerwuje aczkolwiek nie okazuje tych ukrytych uczuć, musi pokazać się wszakże z jak najlepszej strony.

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

~Widmo~

Liczba postów : 34

PisanieTemat: Sheeva Amarna   07.11.15 22:16

SHEEVA AMARNA

Kandyduję na Władcę Widm

Obietnice: Powołanie rady doradczej złożonej z wszystkich ras Widm, Modernizacja, ułożenie programu promocji i reklamy turystyki na pozostałe regiony jak i poza Hel w celu pozyskania większych środków. Nawiązanie bliskich relacji i potencjalnego sojuszu z innymi regionami Helu. Nowe przywileje dla szlachty, utworzenie nowych tawern (i burdeli) dla większego zysku miasta i regionu, wdrążenie serii praw ułatwiających zarówno handel wewnętrzny jak i zewnętrzny. Wzmocnienie armii na wypadek przyszłych działań zbrojnych.

Przemowa: Drogie Widma, drodzy przyjaciele! Stojąc tu przed Wami, kłaniam się nisko i chciałabym powiedzieć kilka słów zarówno o planach jak i wielkich możliwościach naszego regionu. Aby to osiągnąć potrzeba kilku zmian. Zawsze jest miejsce na ulepszenia i poprawki, prawda? Po pierwsze proponuję powołanie Rady Doradczej złożonej ze wszystkich ras Widm, tak aby dało się w przyszłości szybko reagować na wszystkie bolączki dotykające którejkolwiek z naszych ras. Po drugie należy przyciągnąć więcej pieniędzy do naszego przepięknego regionu. Uważam, że najlepszym na to sposobem jest przyciągnięcie turystów z bliższych i dalszych regionów poprzez modernizację i promocję Mournhold i okolicznych regionów, jak i stworzenie serii przypisów które ułatwią handel lokalny jak i miedzy regionami. Kolejnym ważnym punktem mojego programu jest wzmocnienie armii tak by była zdolna stawić czoła każdemu przeciwnikowi i bronić naszych granic. W obecnych, niespokojnych czasach, silna armia to niewątpliwie podstawa. Większy przypływ pieniędzy i jej bezpieczeństwo to dla mnie podstawa. Dlatego moim zamiarem jest próba stworzenia politycznej unii w regionie. To dalekosiężny plan, ale czymże jest władca bez wizji dla swoich ludzi? Zrobię wszystko co możliwe, abyśmy byli dostatnią krainą i obiektem zazdrości innych. Proszę jedynie o danie mi szansy. Dziękuję, przyjaciele!

Zachowanie: Z lekkim uśmiechem na ustach i bardzo spokojnie, powoli i rzeczowo przedstawia punkty swojego programu, wodząc spokojnie wzrokiem po Sali, patrząc prosto w oczy co po niektórym, chcąc wzbudzić zaufanie.

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content

~~

PisanieTemat: Re: Wybory Władców Etap 2   

Powrót do góry Go down

Wybory Władców Etap 2

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1