Raashtram PBF
IndeksIndeks  PortalPortal  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 Hierarchia

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość

~Dusza Świata Raashtram~

avatar

Liczba postów : 767


PisanieTemat: Hierarchia   10.03.15 15:20


Hierarchia


Rangi Ogólne

Pojawiają się u każdej rasy.
  Opiekun Sfery [1 na sferę]
  Doradca polityczny władców, w którego interesie jest dobro sfery, którą się opiekuje. Wspiera Władców ras danej sfery, a także próbuje sprawić by utrzymywano w niej pokojowe stosunki.

  Władca [1 na główną rasę]
  Polityczny przywódca całej rasy bez podziału na poszczególne odmiany. Stoi na czele państwa. Władza nie jest dziedziczna. Nie tworzymy dzieci władców, ani ich rodzin - chyba, że są spokrewnieni, czy powiązani z Władcami poprzednimi.
  Mogą pisać NPC Strażą, Gwardią, służbą, doradcami itp.

  Arcyksiążę/Arcyksiężna [1 na każdą podrasę (oprócz Mitycznych)]
  Odpowiadający przed swym Władcą, przywódca danej odmiany, który dowodzi za pozwoleniem Jego/Jej Wysokości swymi ludźmi. Tak jak u nas mamy Prezydenta kraju i poszczególnych miast, tak samo jest tutaj

  Arcykapłan [2 na sferę]
  Duchowni pilnujący rozwoju religijnego, kulturowego oraz przekazywania wartości danej rasy na kolejne pokolenia. Nauczają i głoszą słowa bóstw.

  Strażnik Portalu [2 na sferę]
  Opiekują się portalami sfery i strzegą porządku w ich granicach.

  Generał [1 na rasę]
  Pod ich rozkazami jest całe wojsko.. Straż, Gwardziści oraz przewodzący nimi Dowódcy. To oni są przewodzą siłom zbrojnym królestwa.

  Szpiegmistrz [1 na Władcę]
  To oczy  i uszy Władcy. Ktoś jak Skrytobójca i cień, który dba o dobro swego Władcy i pilnuje jego interesu i bezpieczeństwa z ukrycia, a także sprząta za niego brudy itd.

  Badacz Kryształów [1 na sferę]
  Badają kryształy, znajdują nowe złoża, pomagają w kreowaniu ich i rozprowadzają po wszystkich sferach. Podlegają często pod nich Naukowcy, Alchemicy, Wynalazcy.


Rangi Rasowe

Charakterystyczne dla poszczególnych ras.
  Uskrzydleni: Spowiednik [1]
  Z racji miłowania pokoju, zawsze jeden osobnik zostaje wyznaczony przez Władcę, aby nieść słowo pokoju i pomagać zażegnać spory.
  Umiejętność: rozpoznanie kłamstwa i dyplomacja

  Szlachetni: Koneser [1]
  Doskonali handlarze zawsze wiedzą, co kupować i gdzie sprzedawać. Jeśli ktoś jest bogaty to z pewnością właśnie taki osobnik. Jeden z najbogatszych - niekiedy nawet bogatszy niż Władcy.
  Umiejętność: wycena i handlowanie się

  Chimery: Druid [1]
  Miłość do natury i wszystkiego, co wydała ona na świat, jest cechą charakterystyczną Chimer. Dlatego też wybierają zawsze jednego z nich, aby prowadził ich i inne rasy i pokazywał im drogę do życia w pokoju z naturą. Gdy trzeba jest mścicielem mszczącym się za krzywdy wyrządzone florze i faunie.
  Umiejętność: posłuszeństwo zwierząt i znajomość natury

  Ludzie: Wielki Wynalazca [1]
  Od pojawienia się Gethów, Ludzie stali się ciekawscy. Dlatego Wynalazca bada to, co niewyjaśnione, igra z życiem i śmiercią, bawi się w boga. To Wynalazca tworzy Cyborgi i bez jego wiedzy czy pomocy, zrobienie z człowieka żywego, zdrowego Cyborga, który nie stanie się Gethem, graniczy z cudem.
  Umiejętność: znajomość technologii Gethów i języka Gethów

  Lykantropy: Wielki Łowczy [1]
  Bycie myśliwym to nie jest niespodzianka dla Lykantropów. Ale nie każdy może być Wielkim Łowczym. Ma on największe trofea i osiągnięcia na koncie, a niekiedy sami Władcy zapraszają go na polowania.
  Umiejętność: tropienie i znajomość natury

  Mityczni: ArcyMistrz [1]
  Inaczej Mistrz Zakonu, to głowa wszystkich Mitycznych. To on zarządza Zakonem i ma wpływ na rozwój swych ludzi, badań i kontaktów z innymi rasami.
  Umiejętność: dwie dodatkowe moce jeśli Czaropis lub żywioły jeśli Żywioł

  Atlanci: Tryton [1]
  Ulubieniec ławicy i faworyt władcy. Tylko mężczyzna może być Trytonem, bo tylko oni mogą walczyć o serce kobiet i chwałę swego władcy. To czempion, chociaż wśród istot z powierzchni niedoceniany. Na lądzie nosi trójząb otrzymany od władcy jako trofeum.
  Umiejętność: hipnotyzujący śpiew i niewrażliwość na słońce

  Tytani: Barbarzyńca [1]
  Najsilniejszy wojownik, który wielokrotnie zwyciężał na arenach. To czempion nad czempionów, którego imię znane jest nie tylko wśród swoich. Na jego usługi mogą sobie pozwolić jedynie niezwykle bogaci, ale jego lojalność pozostaje zawsze wśród Tytanów.
  Umiejętność: ogromna siła i wielka wytrzymałość

  Wampiry: Palownik [1]
  Osobnik, który zasłynął z brutalności i niezwykle owocnych łowów. Wiele ofiar na koncie, zdobycie szacunku wśród swych rodaków i długa lista zastraszeń, doprowadziły tą personę do tak szanowanego i wygodnego stanowiska pełnego bogactw, przywilejów i wygody.
  Umiejętność: umiejętność oczarowania każdej rasy i hipnozy

  Widma: Nawiedzony [1]
  Dowcipniś jakich mało. Potrafi doprowadzić nawet swych rodaków do obłędu, a co dopiero innych. Okrutne i złośliwe psikusy na koncie to dorobek wielu lat bycia zmorą ludzi. Imię tego osobnik budzi lęk w ludziach i powoduje płacz u dzieci.
  Umiejętność: przerażenie drugiej istoty i odczytanie obaw

  Demony: Behemot [1]
  Uosobienie cierpienia i okrucieństwa. Matki straszą nim dzieci, a podróżnicy mówią, że niegodziwcy po śmierci trafią w jego objęcia. Trzeba być doprawdy bezwzględnym i iść do celu po trupach aby móc zaskarbić sobie tak czarujące komplementy. Nic dziwnego, że to ulubieniec Władcy w podejmowaniu wyborów i jego czempion.
  Umiejętność: brutalna siła i zesłanie cierpienia

Ewentualnie pojawi się więcej.

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 

Hierarchia

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Raashtram PBF :: 
Organizacja
 :: 
Almanach Raashtram
 :: Kompendium Wiedzy
-USEROWETECHNICZNE FABULARNEMECHANICZNE

Specjalna WymianaSTRONY PARTNERSKIE


EdenBFF Fora i Grupy
Fundacja dla Zwierząt Animalia

Forum (c) praca różnych autorów, w tym: Althei, Ethilinn, Gloriena, Anzhela itd.
Zainspirowały nas Legendy Raashtram
Pictures on this phorum do NOT belong to us and we do not own any rights to them.
Prosimy nie kopiować prac z tego forum. Także kodów!
Kod ogłoszeń jest oryginalnie z VPV,pracowali przy nim Drzuma i kilka innych osób z czarta.