Raashtram PBF
Co do zrobienia na forum - Zapraszam do zgłaszania się Q163nkp
Raashtram PBF
Co do zrobienia na forum - Zapraszam do zgłaszania się Q163nkp
Witaj mój Panie
Jeśli tylko zapragniesz, świat Raashtram stoi przed Tobą otworem. Może zechcesz zostać mym Władcą? Nie obawiaj się, jeśli władza to nie to czego szukasz, to możesz przewodzić szlacheckiej rodzinie, prowadzić lokalny biznes, albo może... poszukasz miłości? Jeśli to za mało to mój brat próbuje imponować kobietom swymi wyczynami i przygodami, więc możesz jego wysłuchać.
Och... wybacz o Pani
Twa uroda onieśmiela nawet tak dzielnego rycerza, jak ja. Chcesz posłuchać o mych wyczynach? A może sama poszukujesz przygody? Moja siostra opowiada o spokojnym życiu poświęconym rodzinie i pracy, ale dla mnie życie to przygody! Odkrywanie nowych stworzeń, badanie każdego zakamarka Raashtram i świata poza nim! Walka z piratami, potworami i innymi stworami, które zagrażają tym ziemiom! Nie zwlekajmy dłużej, znalazłem już idealne miejsce na naszą wspólną przygodę.
 

Share

Co do zrobienia na forum - Zapraszam do zgłaszania się

Raashtram
RaashtramDusza Świata Raashtram
Liczba postów : 1658
PisanieTemat: Co do zrobienia na forum - Zapraszam do zgłaszania się  Co do zrobienia na forum - Zapraszam do zgłaszania się Empty26.02.19 18:12

Na wstępie. Nagrodzę każdego kto zechce pomóc, bo to nie jest w obowiązku gracza by pomagać adminowi ogarniać rzeczy, więc z góry przepraszam i obiecuję ozłocić D:

A teraz lista *zerka do kajecika*

Kto do których zadań się zgłosił - lista:


1. Tury Rozliczeniowe Władców - Budynki i Ulepszenia

Opracował to Vlad i pomogła Merida i Magnus. Niemniej jest to nieukończony projekt, który trzeba rozwinąć.

Chodzi o to by stworzyć dla graczy może jakiś jeden temat (lub w każdej stolicy osoby temat dla królestwa każdego) z informacjami CO WOLNO, a czego jeszcze NIE WOLNO/NIE DA SIĘ w królestwie.

Jest to powiązane z budynkami. Np. bez Przystani nie można korzystać ze statków by dotrzeć do miasta.
Bez Wielkiego Targowiska czy cuś nie mogą gracze handlować na terenie królestwa.
Bez Lazaretu medyk nie zarobi za pacjentów itp.

Oprócz tego opisanie i dostosowanie wszystkich budynków i ulepszeń/zasugerowanie nowych (ile tur sie coś buduje, jak wpływa na życie królestwa, co daje dla królestwa itp.) Jest sporo gier jak np. Sid Meier Civ itp. z których można się zainspirować itd. Ale potrzeba na to logicznie siąść i spojrzeć.

Oto jak kiepsko obecnie to wygląda:

Oto jak wygląda cały temat o Rozwoju Królestw - kupowaniu Budowli:


2. Tury Rozliczeniowe Władców - Życie Królestwa

Władcy dbają by stan królestwa był w miarę ok, ale czasem się coś pogarsza. Mamy rozpiskę, jakie rzeczy w królestwie można polepszyć/pogorszyć się mogą, ale nie ma rozpiski dla graczy - takiej legendy - by wiedzieli, co fabularnie mogą zastać w królestwie.

Że jeśli np. jest syf na ulicach to pisze o tym gracz, a nie że chodzi i wdycha zapachy.

Że jeśli jest kiepsko ze zdrowiem to MG rzuca tam często choroby.

Jaki stan mogą mieć elementy Życia Królestwa:
Stan danego elementu ukazuje, czy jest dobrze czy źle.
np. Stan zachorowań - znakomity, nie będzie oznaczał, że ludzie świetnie chorują, ale że stan zapobiegania temu zjawisku jest znakomity.
0 - tragiczny
1 - zły
2 - słaby
3 - zwykły
4 - dobry
5 - znakomity

^takie mamy poziomy.
Przydałaby się legenda do wszystkich poziomów od 0 do 5 nawet jeśli np. 4 i 5 miałyby być takie same itp. Do każdego elementu życia stolicy.
Krótkie, zwięzłe instrukcje.
"Stan Zachorowań TRAGICZNY -> co tydzień 2 osoby chorują" np.


Rodzaje sytuacji do polepszania i pogarszania i ich znaczenie:


Jeśli ktoś chce się w cały temat zagłębić to tak wygląda cały temat o Stanie Życia w królestwach to oto on dla wytrwałych ;_; (też nieco burdel xD)
cały temat o stanie życia w królestwach dla władców:


3. Syf na forum... w sensie burdel...

Nie taki z panienkami.
Tematów jest niekiedy za dużo lub są w miejscach gdzie normalny człowiek (czyli nie ja) się ich nie spodziewa.

Czasme powtarza się dwa razy za dużo, albo jest za dużo tekstu lub nieczytelnie itp. Wina ciągłych zmian, nanoszenia itd.

To tyczy sie nie tylko samych tematów ale i ich rozmieszczenia/ułatwienia dostępu. Z jednej strony mamy na głównej stronie dużo miejsc na subfora, a i tak nie umiem z tego skorzystać xD



4. Jakie informacje dla kogo

Nowi gracze mogą czuć się przytłoczeni i uważać, że muszą wiedzieć wszystko. A to nie tak. W zależności od profesji postaci, jej kasty społecznej i tego, co gracz chce robić na forum i jak mocno się wczuć, potrzebuje innych info.

Zrobienie takiego spisu z tematami. A także krótkich streszczeń rozjaśniających kwestie co tam gracz znajdzie.

Np. "Wiedza o Świecie"
Znajdziecie tam info o, o, o i o, ale nie potrzebujecie ich - chyba że macie jakieś pytania jak wygląda życie w tym świecie lub potrzebujecie np. jak wygląda rodzina demonów bo piszecie historię.

Albo "W tym temacie jest lista Czarów i Kryształów. Bez kryształów nie ma magii bla bla".

... ja nie umiem krótko i zwięźle więc tak xD


5. Obrazki Itemów

Zrobienie obrazków itemów. Są różne rodzaje:
- Przy tworzeniu Ekwipunku itemy do wyboru.
- Potrawy dające bonusy
- Rzadsze itemy na nagrody i do kupowania.
- Itemy-zestawy np.: mała torba zielarza, mały zestaw alchemika - i nieco większe. Że np. wiadomo, że Mały Zestaw Przetrwania to kilka podstawowych rzeczy jak krzesiwo, lina itp.

Są gotowe psd wielu rzeczy, a niektóre itemy czy rzeczy są opisane. Kwestia zrobienia ich.

Lyver ogarnia obecnie itemy, a Dragomira potrawy.

Jak ktoś chce pomóc to mogę podrzucić objaśnienie, albo oni też mogą wyjaśnić pewne kwestie.


6. Nowe tworzenie ekwipunku

Koniec ze zbroją dla każdego. Ekwipunek powinien być taki, że dostajemy punkty do wydania i za nie dobieramy sobie itemy do ekwipunku. Przykładowy Ekwipunek, który obecnie posiadamy mniej więcej odzwierciedla co jest do wyboru
(dojdą opisane zestawy np.: mała torba zielarza, mały zestaw alchemika - i nieco większe też)



7. Niekończące się strzały

Da się zarobić to powinno się też dać zarobić tym co robią strzały, albo samemu robić albo kupować.
Opracowanie jakoś krótkiego info jak to jest ze strzałami - w ile stack jeden ma strzał. Np. 10, 15 czy 20 itp. By strzelec sobie liczył strzały/bełty/pociski.
By gracz próbował je chociaż odzyskać lub musiał kupić.
Tak jak z kryształami - skończą się ładunki... idziesz ładować/kupić nowy



8. Wygląd forum

Od strony graficzno-kodowej. Kolorystycznie zmieniać się nie może. Brązy i kominek - motyw mój ukochany. Zero czerni czy walenia po oczach bielą lub szarością.
Ale... kwestia estetyki, oryginalności czy nawet nawalenia rzeczami.. to inna sprawa.
Każda osoba chcąca pomóc przy kodach by przerobić nieco forum tak by było milsze dla oka i by czuć klimat Raashtram, mile widziana.


9. Zarobki profesji... HAHAHAHA

Chodzi o pomoc w stworzeniu informacji o zarobkach dla profesji. By każdy zawód. Miał swój je**ny temat/wpis z je**ną informacją o tym, jak zarabia. W sensie by ludzie, którzy chcą się skupić TYLKO na swym zawodzie - widzieli że się da... i jak...

Na zasadzie triggerowania. Wykonwanie konkretnej akcji daje konkretny hajs. Przykłady:

Bard
- Występ w karczmie/gospodzie +2 monety
Uwaga: potrzebna zgoda właściciela (ew. NPC jeśli to nie gospoda gracza)

Myśliwy
- Upolowanie zwierzyny na misji +1 moneta (z Łatwej misji)
- Sprzedanie mięsa jakiejś karczmie/gospodzie +2 monety (z Łatwej misji)

Handlarz
- Sprzedaż innej postaci - jeśli królestwo posiada budowlę XYZ to za każdą sprzedaną rzecz/istotkę Handlarz dostaje +1 monetkę prowizji

Ogólnie powstało kilka pomysłów - ja spisałam je w rozpisce profesji w temacie tam (nadal nie ma spisu treści w 1 poście, sorry xD)
https://docs.google.com/document/d/1nV2NrsDiQ28Xt61oPUKTeBRcb2YiS3hTr27l8xrFHZ8/edit?usp=sharing
Zaś tutaj Lysana nieco pomogła próbując wykminić, za co można dostawać hajs.


10. Ogłoszenia Forum

Przerobienie ogłoszeń nieco - content, zakładki.
Próba wywalenia Tablicy Ogłoszeń (mapka z tymi obrazkami-ogłoszeniami) do innego miejsca, bo edycja ogłoszeń za każdym razem wiąże się ze wstawianiem kodu mapki na nowo. Np. by Tablicę wywoływać z boku ekranu itp.

No i przerobienie samych ogłoszeń by zachowań większość contentu, coś zmienić/dodać. Może jakieś kalendarzyki może coś - sru tu... Moje stare ogłoszenia wyglądały tak:
http://www.vpvcitylifepbf.aaf.pl/
http://otherspbf.forumpolish.com/
W obu przypadkach akurat najechanie na napis (lub dziurę po kuli w tym drugim forum) zmienia nam zakładkę i mam tam inny rozstaw - w tym drugim nawet boczne okno itd.

Niemniej nie wiem jak na Raash to robić. Może też boczne menu lub nie - ja sie nie znam. Wiem, że Władcy muszą być wypisani. Rozdział 2 musi być. Jakoś nasz zwiastunik sie gdzieś pojawiać. Banerki musimy gdzieś mieć - chyba, że chce ktoś w stopkę wrzucić.

Kody kody kodyyyy....


11. Eeee tak?

To.. wszystko... chyba... Mało.. ja wiem.. tak mało XD ;-; Na bank o czymś zapomniałam ._.


Ostatnio zmieniony przez Raashtram dnia 19.03.19 9:30, w całości zmieniany 8 razy
Suriel Vasselles
Suriel VassellesUskrzydlony
Liczba postów : 174
PisanieTemat: Re: Co do zrobienia na forum - Zapraszam do zgłaszania się  Co do zrobienia na forum - Zapraszam do zgłaszania się Empty26.02.19 18:15

Już się zgłosiłam do syfu na forum, ale by stało się zadość...
Merida The Valkyrie
Merida The ValkyrieWładczyni Rasy
Liczba postów : 206
PisanieTemat: Re: Co do zrobienia na forum - Zapraszam do zgłaszania się  Co do zrobienia na forum - Zapraszam do zgłaszania się Empty27.02.19 10:41

Mogę jeszcze trochę przy budynkach pomóc, jak będę miała dłuższy moment przy kompie Smile
Vladimir Tepes
Vladimir TepesWładca Rasy
Liczba postów : 256
PisanieTemat: Re: Co do zrobienia na forum - Zapraszam do zgłaszania się  Co do zrobienia na forum - Zapraszam do zgłaszania się Empty02.03.19 11:22

To ja się trochę podepnę tutaj z pomocą i wrzucę kilka rzeczy. Dziś chyba skończę już Rzemieślnictwo. Zrobię przykładowe misje.


EKWIPUNEK
Robisz tam widzę Mav nowe bajery. Może przydadzą się takie stonki:
https://polter.pl/dnd/SRD-v-3-5-c8856
https://polter.pl/dnd/Lista-magicznych-przedmiotow-c15362
http://www.gildiarpg.pl/bronie
http://www.gildiarpg.pl/sekcja/papierowe-rpg (zbroje m.in.!)
https://docer.pl/doc/x0xscc8
https://polter.pl/dnd/Przedmioty-a1869


Znalazłem też coś, co jest suer opisane - Narkotyk. Bo korzeń lulka to mało xD
https://polter.pl/dnd/Drenkron-magiczny-narkotyk-c13443


Jak skończę z misjami i nadal do tur potrzebna będzie pomoc w opisaniu to ew. coś dorzucę jeszcze jak dam radę.
Raashtram
RaashtramDusza Świata Raashtram
Liczba postów : 1658
PisanieTemat: Re: Co do zrobienia na forum - Zapraszam do zgłaszania się  Co do zrobienia na forum - Zapraszam do zgłaszania się Empty19.03.19 9:20

Nowe tworzenie EQ zrobione
Raashtram
RaashtramDusza Świata Raashtram
Liczba postów : 1658
PisanieTemat: Re: Co do zrobienia na forum - Zapraszam do zgłaszania się  Co do zrobienia na forum - Zapraszam do zgłaszania się Empty09.04.20 16:19

To... nadal... aktualne... drodzy masochiści xD <3
Sponsored content
PisanieTemat: Re: Co do zrobienia na forum - Zapraszam do zgłaszania się  Co do zrobienia na forum - Zapraszam do zgłaszania się Empty

Co do zrobienia na forum - Zapraszam do zgłaszania się

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry
Strona 1 z 1

Similar topics

-
» Lista Wynalazków do zrobienia
» Pytania do Administracji i o Forum v1
» Lista Administracji i Rady Forum

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Raashtram PBF :: Organizacja :: Zasady gry i ogłoszenia :: Ogłoszenia od Adminów-

Forum Raashtram nazwę ma ku czci Flamberga,
jest jednak autorskim dziełem twórców forum.
Zawartość Raashtram należy do twórców i graczy,
z kolei większość grafik, kodów itp. nie jest naszego autorstwa.