Raashtram PBF
 

Share|

FAQ

Raashtram
RaashtramDusza Świata Raashtram
Liczba postów : 1555
Zobacz profil autora
PisanieTemat: FAQ  14.01.19 15:43

FAQ
Odpowiedzi na pytania, które najczęściej zadajecie lub możliwe mogą wam pomóc przy poruszaniu się po forum.

Zadaj pytanie

MENU - przewodnik po tematach na forum

Kliknij CTRL+F i wpisz interesujący cię fragment pytania/zagadnienia by sprawdzić czy znajdziesz tu odpowiedź.


Q: Jak rzucamy kostką?
A: W temacie tworzysz nowy post (klikasz odpowiedz, lub "podgląd" przy szybkiej odpowiedzi) a tam pod polem do pisania posta masz "Rzuty Kośćmi".

Q: Jak ubierają się postaci w tym świecie?
A: Momentami podobnie jak u nas, acz głównie o modzie poczytacie Tutaj (są obrazki w zależności od ras).

Q:  Dla pewności... Mamy średniowiecze?
A: Starożytność-Średniowiecze. Tylko, że mamy niektóre "wynalazki" i ubrania zbliżone bardziej naszym czasom. No ale cóż. W końcu to forum FANTASY. Większość przekonań, zachowań, kontaktów między-ludzkich i zwyczajów kręci się wokół Starożytności i Średniowiecza. Oprócz ubrań, gethów, cyborgów i wynalazków z kryształami niektórych, NIC nie przypomina naszych czasów.

Q: Czy kiedy Zwierzar/Bestia/Itd się przemienia to z ubraniami?
A: Nie. Przemieniasz się, a twoje ubrania leżą wtedy obok ciebie. A gry wracasz do ludzkich kształtów to na golasa. Re-a-lizm.

Q: Czy mieszkać można tylko w stolicy wybranej przez nas rasy?
A: Nie. Możecie mieszkać też w innych miastach. A co ważniejsze, to w subforum "Domy" w Stolicy, możecie zakładać też domy, które nie mieszczą się w mieście, a w okolicznych wsiach, czy na odludziu - kwestia wpisania w opisie tematu, że nie jest w stolicy.

Q: Czy wszystkie rasy mają wspólną mowę, czy może mają własne narzecza?
A: Wszystkie rasy mówią wspólnym językiem. Dawne nawyki porzucono wiele wieków temu, acz każda rasa w swej stolicy w subforum "INFO" w Charakterystyce ma napisane, jaki jest jej ojczysty język i niektóry zeń korzystają. Tutaj też o tym poczytacie.

Q: Co się stanie jeżeli jakaś kobieta zajdzie w ciążę z przedstawicielem innej rasy?
A: Rzucamy kostką 1k6. Jeśli wyjdzie 1-3 to dzieciątko jest rasy tatusia, a jeśli 4-6 to mamusi. Nie ma mieszanek bo za moment by userzy chcieli krzyżować rasy, a to zbytnio skomplikowane. Wyjątek to Lykantropy/Chimery bo tam zwierzęta mogą być niekiedy miksami rodziców. No i przy np. Nashorach, które są jajorodne (tylko Nashorka urodzi Nashora).

Q: Co trzeba zrobić jeśli się chce pisać w innej strefie?
A: W odpowiednim temacie portali lub sfery powinno się napisać, że np.: "Podróż z Asgardu do Helu" itp. To wszystko. Nie wymagamy konkretnych postów itd. Można to też pominąć, ale nie dostaniecie wtedy "hajsu".

Q: Można zrobić osobę zmieniającą się w smoka?
A: Smok akurat odpada dlatego, że z nimi związana jest historia i będzie też fabuła, jako że Pradawni zamieszkujący Raashtram byli smokopodobni i mieli smoki. Ale jaszczuro-człeka jak najbardziej można - tylko zero ziania ogniem itp.

Q: Rasa Żywioły mogą wybierać tylko spośród 4 żywiołów?
A: Nie. Macie tyle 'żywiołów' ile jest Kryształów.

Q: Jak dokładniej rodzą się nowe Mekhety? Można sprostowanie?
A: Mamy rodziców. Dajmy na to Mama Mekhet i Tata człowiek. Mama pożywia się Tatą i zabija go w ten sposób lub upośledza robiąc z niego warzywo etc.  Z kolei mamusia na koniec pożywiania ulega samozniszczeniu i w to miejsce rodzi się nowy Mekhet.

Q: Czy jeżeli wybiorę Żywioł Ognia, to ktoś jeszcze będzie mógł grać Rasą żywiołów i mieć żywioł ognia?
A: Żywiołów jest wiele...to nie jest ograniczona rasa ^^ a skoro jest tylko kilka rodzajów kryształów, to naturalnie... srylion i tryliard Żywiołów Ognia może sobie jeszcze żyć.

Q: W jaki sposób na świecie pojawiają się żywioły?
A: Tak samo jak ludzie. Rodzi się dziecko. W 99% Żywioł. Co do rodzaju żywiołu to ma go albo po tacie albo po mamie.

Q: W jaki sposób, na świecie pojawiają się animaci? Mogą mieć dzieci?
A: Jak się pojawiają to jest napisane - przedmiot ożywa pod wpływem emocji. Rodzicem można nazwać tą osobę, która była silnie związana z przedmiotem i jej emocje go ożywiły, ale nie zawsze wiadomo kto to i niekiedy jest to wiele osób.
Są niestety bezpłodni - jak to przedmioty, więc nie mogą mieć dzieci. Ale często łączą się w rodziny między sobą - pomagają sobie, opiekując się "nowo narodzonymi", albo są adoptowane przez różne inne rasy.


Q: Czy jako wierzchowca muszę mieć konia? Czy może to być inne zwierze?
A: Tak. Na początku w grze można zacząć z: Koniem, Kucem, Osłem lub ewentualnie w niektórych przypadkach można poprosić o Jaknu. Ale to tylko z nimi można zaczynać. Jeśli chce się mieć 'specyficzne zwierzę' to próbujcie szczęścia w fabule.

Q: Czy moja postać może okradać inne postaci?
A: Owszem. Zarówno z itemów, jak i z monet gracza. Możesz się nawet do domów włamywać. Ale jeśli ktoś cię złapie, to możesz oberwać plus wezwana jest Straż - idziesz do więzienia posiedzieć, albo w dyby.

Q: tekst
A: tekst.

Q: tekst
A: tekst.
Najczęstsze i najważniejsze pytania i odpowiedzi

FAQ

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Raashtram PBF :: Organizacja :: Zasady gry i ogłoszenia :: Pytania i Propozycje-