Raashtram PBF
IndeksIndeks  PortalPortal  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 Księga Fabuły

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość

~Dusza Świata Raashtram~

avatar

Liczba postów : 767


PisanieTemat: Księga Fabuły   10.03.15 15:14


    Zasiądź wędrowcze w przydrożnej gospodzie. Tam przy ogniu zasiadł minstrel. Jeśliś ciekaw naszych dziejów, on z radością ci powie. Dźwięki lutni w takt talerzy, śpiewny głos, przez ciszę płynie. Oto pieśń o Dziejach Raashtram.Księga Fabuły


Prolog

Wiele setek lat temu, świat był młody i miał wielki potencjał. Raashtram, bo tak zwała się ta ziemia, było zaledwie nasionkiem, które kiełkowało, a wraz z nim cywilizacja i kultura. Jednak, jak każdy w każdym świecie, kiedyś musi nastąpić kataklizm, który zmiecie z powierzchni to, co było i rozwinęło się do granic możliwości po to, aby to, co nowe i młode, miało szansę do rozwoju. I tak, jak w naszym świecie wyginęły dinozaury, tak Raashtram i jego pierwotnych mieszkańców spotkała straszliwa zagłada.
Mówiono, że to potężny wąż wyłonił się z cienia w słońcu, by potem owinąć się wokół lądu i zmiażdżyć go w swym uścisku. Ziemia popękała i rozpadła się na mniejsze fragmenty. Potem bestia zaczęła po kolei pochłaniać unoszące się wyspy powstałe po rozłamie całego lądu. Jednak zanim wąż pochłonął wszystkie z nich, powiada się, że z wiru powstałego wśród gwiazd wyleciała strzała i ugodziła bestię, by w końcu ta sczezła w męczarniach. Podobno jej szkielet nadal unosi się gdzieś w oceanach sfer, a pozostałość po Wirze, wciąż widnieje na firmamencie.
Pozostałość Raashtram ocalała, teraz w postaci czterech wysp. Uniosły się one wzwyż zupełnie, jakby z nasiona zaczęła wyrastać roślina, zmieniająca się w drzewo, którego gałęzie, chociaż z jednego źródła, pięły się na różne strony. I tak niegdyś bliskie sobie ziemie, teraz były sobie nie tylko obce, ale i niezwykle dalekie.
Z biegiem lat zaleczono rany i ewolucja znów dała popis swych umiejętności, tworząc nowe życie, a każdą sferę cechowały inne istoty i zwyczaje. Można śmiało rzec, że tak wielkiej różnorodności dawno nie widziano ani w tym, ani w innych światach. Postęp, jednak nie zwolnił. Mieszkańcy sfer rozwijali się, odkrywali i uczyli coraz to nowszych rzeczy i aspektów życia.
Wreszcie po czasie tak długim, iż nikt właściwie nie liczył dokładnie, powstały Statki Sfer, którymi przekroczono ocean i odkryto nowe ziemie, obce rasy i dziwne zwyczaje. Mimo wielu niesnasek i wojen, w końcu ustalono swego rodzaju ład, a sfery połączono za pomocą portali, by umożliwić migrację między wyspami.
Oto właśnie krótka historia, a może legenda? Baśń lub zwykła plotka. Co jest prawdą, tego nikt nie wie. Co, jednak jest pewne, to fakt, że Minstrele śpiewają pieśni na ten temat od wieków.

Rozdział I ~ The Dawn Will Come

Grudzień roku 6499 był w Utgardzie wyjątkowo chłodny i szary. Jakby wizja mającej się dopiero zdarzyć tragedii już wtedy opadła na tamtejsze ziemie. I chociaż ojczyzna Tytanów i Atlantów nigdy nie należała do zbyt przyjaznych, ciepłych i kolorowych, to nawet jej mieszkańcy wietrzyli w tym zwiastun nieszczęścia.
Mimo tak niesprzyjającej aury to właśnie ten termin przypadł na kolejne Obrady Narodów. Miały miejsce co sto lat i zbierali się na nich władcy wszystkich ras ze swą świtą, a nawet przedstawiciele ważniejszych ugrupowań i kręgów. Rozwiązywano tam konflikty, zajmowano się szeroko zakrojoną polityką i ustanawiano nowe prawa oraz zasady. Dzięki temu od ponad czterystu lat panował pokój przerywany jedynie lekkimi kłótniami i spięciami.
W tym roku przedstawiciele wszelkich nacji przybyli niezwykle tłumnie. Wszystkiemu towarzyszyły uroczystości pożegnalne w ich stolicach, a także wielki festyn na powitanie tak ważnych osobistości, urządzany przez Atlantów. Tytani zajmowali się utrzymaniem porządku i zachowania stosunków neutralnych między gośćmi, a nadawali się do tego wręcz idealnie. Zwłaszcza że ów Straż Obradową wybierał nie kto inny jak stary ork imieniem Gunag Zargulg. Ów stary, acz szanowany przez wojaków całego Raashtram ork był uczniem poprzedniego Dowódcy Straży Obrad i od dziecka szykował się do tych właśnie wydarzeń. Miał już doświadczenie, ale z racji wieku musiał przejść do stanu spoczynku i wysłać swego zastępcę, podczas gdy sam wrócił do wioski. Ta decyzja uratowała mu życie. Jednak to, co działo się dalej, najlepiej oddadzą jego własne słowa:
„Siedziałem na pieńku przed chatą i grzałem się przy ogniu. Wraz z dziećmi, kobietami i starszyzną podziwialiśmy z oddali światła i tłumy, które okalały Fortecę. Aż wtem oślepiający blask rozlał się z jej wnętrza i stworzył wielką kopułę nieprzeniknionej jasności wokół niej. Nie wiem, jak inaczej to nazwać, bo oślepiony odwróciłem wzrok. Kiedy znów zwróciłem oczy w stronę fortecy… Bogowie. Nie da się opisać tego, co ujrzałem. Miejsce tętniące życiem było z niego ogołocone. Płomienie niemal wszędzie, sypiące się gruzy, pękająca ziemia… Wielkie pola trupów. Widać to było nawet z daleka. Jednak wiecie, co zmroziło nam krew? Wyrwa. Wyrwa w niebie nad Fortecą. Niewielka, ale jednak tam była. W kolorze przegniłej żółci i toksycznej zieleni emanowała jakby życiem. Wyglądało to tak, jakby ktoś wybił niewielką dziurę w powietrzu. Potem ryk przeradzający się w pisk. I cisza. Długa, przerażająca cisza, którą następnie zagłuszyły krzyki, płacz i lament. Straciliśmy tamtego dnia wielu ojców, synów i mężów. Nie tylko my. Wszystkie rasy Raashtram straciły wielu bliskich i ważnych pobratymców. Mimo to... Niech dziękują swym bogom, że nie widzieli tego, co my.”
Sprawozdanie orka i jego współplemieńców były jedynymi informacjami, jakie wszystkie narody otrzymały. Nikt więcej nie przeżył ów zdarzenia, ani też nie widział go z dość bliska. Owszem byli jacyś kupcy, wędrowcy, myśliwi… Jednak nikt nie widział tego tak dokładnie. Próbowano badać same ruiny, ale nikt nie wrócił, a niektórzy nawet nie dali rady tam wejść. Oznaczałoby to bowiem kroczenie po trupach. Tak, więc Szarą Fortecę pozostawiono samej sobie i uznano ją za miejsce przeklęte.
Dodatkowy cios przyjęli na siebie Atlanci, których królestwo leżało tuż obok miejsca eksplozji. Konstrukcje nie wytrzymały, ziemia zaczęła się otwierać, wulkany aktywować i w niecały dzień Atlantyda upadła. Na szczęście Tytani, jak i Asgardczycy zareagowali szybko i udało im się uratować Atlantów, przemieszczając ich do podwodnych ruin w Asgardzie. Tam wodna rasa odtworzył szybko swój dom.
Jednak, co dalej? Rasy pozbawione władców i innych ważnych osobników. Polityka w rozsypce. Nerwowe zerkanie i szukanie winnych. Jasnym jest, jednak, że żadna z ras nie mogła tego spowodować, bo wszyscy bardzo ucierpieli w wybuchu. Pozostało teraz otrząsnąć się i powołać nowe głowy swego ludu i przedstawicieli.Ostatnio zmieniony przez Raashtram dnia 02.12.16 11:33, w całości zmieniany 6 razy
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

~Dusza Świata Raashtram~

avatar

Liczba postów : 767


PisanieTemat: Re: Księga Fabuły   24.03.15 10:21

Podczas każdego rozdziału, w tym poście, dodawać będziemy różne informacje i podsumowania z wydarzeń na fabule, które nie wiążą się z główną historią, ale należy o nich wspomnieć.

Mała Księga


Wybuch w Szarej Fortecy wstrząsnął całym Raashtram. Możliwe, że to przez to wiele osób nie zwraca uwagi na to, co dzieje się wokół. Chociażby wieści o tajemniczej i potwornej bestii grasującej w Asgardzie i rozrywającej na strzępy tamtejszych podróżnych. Coraz więcej szepcze się też o rosnącej w miastach przestępczości. Skrytobójcy i najemnicy robią, co chcą i nie przejmują się prawem. Czy nowi Władcy coś z tym zrobią? Nikt tego nie wie. Co jest, jednak pewne to to, że pewien szlachecki rycerz Cherubin pielęgnuje urazę do Szlachetnych, a w Metropolis grasuje tajemniczy złodziejaszek z nożem.

Rozdział I
Póki, co brak.

Rozdział II


Ostatnio zmieniony przez Raashtram dnia 20.04.15 11:50, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

~Dusza Świata Raashtram~

avatar

Liczba postów : 767


PisanieTemat: Re: Księga Fabuły   24.03.15 10:29

Kalendarium

Tutaj będą historyczne i ważne wydarzenia podpisane datami. Zarówno z ubiegłych lat, jak i teraźniejsze. Niektóre z nich będą tu wpisywane dzięki Waszym odkryciom.

189r. Starej Ery - zapiski mówią, że to wtedy odnotowano pojawienie się wielkiego węża
0r. Nowej Ery - rozpoczął się nowy krąg ewolucji i zasiedlania wysp; od małych żyjątek mieszkających w zbiornikach wodnych, do dzisiejszych ras i wielkich miast
1000r. Nowej Ery - okiełznanie portali i powstanie pierwszych statków. Zaczynamy podróżować, rozkwit kultury i rzemieślnictwa, może w niektórych strafach lekka zmiana wierzeń.
6499r. grudzień NE - wielki wybuch w Szarej Fortecy, upadek Atlantydy, migracja Atlantów do Asgardu i pojawienie się wielkiej szczeliny wpływającej na życie w Raashtram
sierpień 6500 - Szok wstrząsnął mieszkańcami Avalonu, gdy szanowaną członkinię tego zacnego społeczeństwa, Altheę Meandro, znaleziono zamordowaną w parku niedaleko jej własnego domu!
Ostatnio zmieniony przez Raashtram dnia 26.10.15 13:20, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

~Dusza Świata Raashtram~

avatar

Liczba postów : 767


PisanieTemat: Re: Księga Fabuły   20.04.15 11:42

Rozdzial 1 - Zadania

Aby zakończyć Rozdział 1 Fabuły, userzy muszą wykonać poniższe zadania. Wykonanie ich zgłaszacie W Kronikach Fabularnych.
Wykonanie niektórych punktów nie zależy niekiedy od was. Np. na Cienie najłatwiej natrafić w mrocznych ostępach, wyludnionych traktach itp. czekając trochę bez odpisów.

1. Zbadanie terenów Szarej Strażnicy przez przynajmniej 3 postaci [1/3]

2. Wybranie przez Władców nowego, neutralnego terenu Obrad [1/1]

3. Odbycie się obrad Nowych Władców i omówienie zagrożenia [0/1]

4. Napotkanie Cieni w fabule przez przynajmniej 3 postaci [1/3]

5. Odkrycie przynajmniej 3ech nowych bestii [3/3]

6. Stworzenie nowej mikstury/specyfiku [1/1]

7. Eksploracja jakiegoś fabularnego Mini-Eventu [1/1]


Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content

~~
PisanieTemat: Re: Księga Fabuły   

Powrót do góry Go down
 

Księga Fabuły

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Raashtram PBF :: 
Organizacja
 :: 
Almanach Raashtram
 :: Kompendium Wiedzy
-USEROWETECHNICZNE FABULARNEMECHANICZNE

Specjalna WymianaSTRONY PARTNERSKIE


EdenBFF Fora i Grupy
Fundacja dla Zwierząt Animalia

Forum (c) praca różnych autorów, w tym: Althei, Ethilinn, Gloriena, Anzhela itd.
Zainspirowały nas Legendy Raashtram
Pictures on this phorum do NOT belong to us and we do not own any rights to them.
Prosimy nie kopiować prac z tego forum. Także kodów!
Kod ogłoszeń jest oryginalnie z VPV,pracowali przy nim Drzuma i kilka innych osób z czarta.